در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2023"  از "بهمن"

  کاربرد و اهمیت اسید فرمیک و اسید اگزالیک در صنعت زنبورداری چیست؟
  0 کاربرد و اهمیت اسید فرمیک و اسید اگزالیک در صنعت زنبورداری چیست؟
  اگر به زندگی روزمره خود نگاهی بیندازید، رد پای علم شیمی را در ابعاد مختلف آن مشاهده خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد و اهمیت اسید فرمیک و اسید اگزالیک در صنعت زنبورداری بپردازیم. اسید فرمیک را اغلب در نیش حشراتی مانند زنبور و مورچه پیدا خواهید کرد. نام آن نیز از کلمه لاتین formica به معنای مورچه گرفته شده که به تقطیر بدن مورچه و جداسازی این اسید اشاره می کند. مورد بعدی که اسید اگزالیک نام دارد که در سبزیجات مختلف یافت شده و به وسیله اکسیداسیون کربوهیدرات ها در دو شکل مختلف تولید خواهد شد. برای اطلاعات بیش تر درمورد کاربرد و اهمیت اسید فرمیک و اسید اگزالیک در صنعت زنبورداری، ادامه مقاله را بخوانید.
  کاربرد محلول اسید سیتریک در صنایع گوناگون
  0 کاربرد محلول اسید سیتریک در صنایع گوناگون
  اسید سیتریک که یک اسید طبیعی است، عمدتا در میوه ها و سبزی های مختلف پیدا می شود. از میان انواع میوه ها و خصوصا مرکبات، مقدار این اسید در لیمو نسبت به سایرین بیشتر است. هدف ما در این مقاله این است که ابتدا شما را با این ماده آشنا کنیم و سپس کاربرد محلول اسید سیتریک را در صنایع مختلف در مواردی جدا گانه ارزیابی کنیم. علاوه بر این ها، اسید سیتریک در شستشوی دستگاه دیالیز نقشی اساسی بر عهده دارد که به بررسی آن نیز در این مقاله خواهیم پرداخت. امیدواریم پس از خواندن این مقاله با اسید سیتریک و کاربرد های آن به طور کامل آشنا شده باشید.
  معرفی کود های مورد استفاده در ریشه زایی گیاهان
  0 معرفی کود های مورد استفاده در ریشه زایی گیاهان
  گیاهان برای رشد به خورشید و آب نیاز دارند و علاوه بر این به مجموعه ای از مواد معدنی ضروری نیز نیاز دارند. مواد مغذی معدنی در خاک یافت می شوند و می توان آن ها را از طریق کود های متعدد به خاک اضافه کرد. ریشه هر گیاهی وظیفه انتقال آب و مواد معدنی از خاک به گیاه را دارد. همچنین در طول فتوسنتز مواد مغذی تولیدشده را ذخیره می کند. بدیهی است که برای داشتن یک گیاه خوب به ریشه قوی نیاز دارید. برای کمک به بهبود عملکرد ریشه گیاه، باید از کود مناسب استفاده کنید. ما در این مقاله کود های مورد استفاده در ریشه زایی گیاهان را معرفی می کنیم.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا