در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2020"  از "شهریور"

  ۱۴ استعلام سیستمی در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی
  0 ۱۴ استعلام سیستمی در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی
  به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت در اطلاعیه ای فهرست ۱۴ مورد استعلام سیستمی که در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی از طریق سامانه جامع تجارت اضافه شده است را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: موارد طرح شده در این زمینه که در فرآیند قدیمی، تمامی کارت‌های بازرگانی با تأیید سازمان های صمت استانی انجام می ‌شده، اگرچه صحیح است ولی طبق بررسی‌های کارشناسی و فنی چون تمامی این مراحل و تأیید در سامانه اتاق بازرگانی انجام می ‌شد، سازمان ‌های صمت استانی عملاً دسترسی و امکانی برای بررسی و احراز سیستمی شرایط نداشتند و به همین دلیل نقایص و مشکلات قبلی کاملاً متوجه سامانه اتاق بازرگانی است. به این ترتیب استعلامات سیستمی که طبق شرایط صدور و تمدید مندرج در ماده ۱۰ آئین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی اضافه شده و پیش از این وجود نداشته است به صورت زیر است: استعلام چک برگشتی از بانک مرکزی، استعلام حساب جاری از بانک مرکزی، استعلام، وضعیت نظام وظیفه از نیروی انتظامی، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت آموزش و پرورش، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استعلام مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی، استعلام پروانه بهره برداری صنعتی، استعلام پروانه بهره‌ برداری معدنی، استعلام پروانه فنی و مهندسی، استعلام پروانه بهره برداری کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی، استعلام پروانه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از سازمان تنظیم مقررات، استعلام کد رهگیری املاک از سامانه املاک و مستغلات و استعلام تطابق مدیرعامل و شرکت. همچنین در مورد استعلام سابقه محکومیت مؤثر به عنوان جایگزین گواهی سوءپیشینه، با توجه به پیگیری رفع مشکلات اطلاعات ارسالی در وب سرویس ارائه شده توسط مرکز آمار و فناوی اطلاعات قوه قضائیه، این استعلام نیز به زودی اضافه و گواهی سوءپیشینه به طور کامل حذف خواهد شد.
  در برج فناوری پلی تکنیک محقق شد: تولید رهاساز پلیمری محلول در آب برای صنایع خودرو و کشتی‌سازی
  0 در برج فناوری پلی تکنیک محقق شد: تولید رهاساز پلیمری محلول در آب برای صنایع خودرو و کشتی‌سازی
  محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به توسعه دانش فنی و تولید رهاسازهای پلیمری با ساختار غیرسیلیکونی شدند که در تایرسازی، خودروسازی، صنایع دریایی و کشتی‌سازی، تجهیزات پزشکی و صنایع الکترونیک کاربردهای گسترده‌ای دارند. دکتر رضا آرین، عضو هیات علمی گروه شیمی دانشکده علوم و مدیر تحقیق و توسعه یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر رهاسازها را مواد شیمیایی دانست که در گروه افزودنی‌های صنعت لاستیک جا دارند و افزود: افزودنی‌های صنعت لاستیک گروه گسترده‌ای از مواد شیمیایی هستند که در صنایع دارای قطعات لاستیکی نظیر تایرسازی، خودروسازی، صنایع دریایی و کشتی‌سازی، تجهیزات پزشکی، صنایع الکترونیک، صنایع هواپیماسازی، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دفاعی کاربرد دارند. وی افزود: این شرکت در حال تولید رهاسازهای پلیمری دارای ساختار غیرسیلیکونی که دوستدار محیط زیست و قابل حل در آب هستند، است. این رهاسازها در تولید شیلنگ‌های شکل‌دار لاستیکی (شیلنگ‌های هیدرولیک) بر پایه پلیمرهای استانداردی نظیر EPDM, NBR, SBR, NR و همچنین برای پلیمرهای سیلیکونی و فلوروکربنی به کار می‌رود و با قدرت بالای رهاسازی مانع از هر گونه صدمه و خوردگی در سطح داخلی شیلنگ‌های هیدرولیک می‌شود. آرین خاطر نشان کرد: بنابر آمار جهانی، تولیدات لاستیکی در آسیا پسیفیک تا سال ۲۰۲۳ با رشد بالایی همراه است و بازار افزودنی‌های صنعت لاستیک نیز متعاقب این موضوع روبه رشد خواهد بود، از طرفی بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، افزودنی‌های صنعت لاستیک تماما وارداتی است. عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر گفت: با توجه به اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته واردات مواد شیمیایی با مشکلات زیادی روبرو شده که این مساله باعث ایجاد مشکلات فراوان برای صنایع لاستیک و تایر با توجه به نیاز مبرم این صنایع به افزودنی‌های صنعت لاستیک شده است. وی با تاکید بر اینکه تولید این دسته از مواد شیمیایی علاوه بر دانش فنی بالا و تجهیزات پیشرفته در زمینه تحقیق به نیروی انسانی متخصص و با تجربه نیز نیاز دارد، بیان کرد: به همین دلیل تاکنون شرکت‌های انگشت‌شماری در کشور در این حوزه فعال شده‌اند. استفاده از ظرفیت‌های زیرساختی و انسانی موجود در دانشگاه‌ها راهکار مناسبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان جهت فعالیت در این زمینه محسوب می‌شود. مجری طرح با اشاره به همکاری این شرکت دانش‌بنیان با هدف بومی‌سازی و تولید این دسته از مواد شیمیایی،، با اساتید چند دانشگاه و بهره‌مندی از امکانات چندین آزمایشگاه تخصصی دانشگاهی و واحد تولیدی در پارک‌های علم‌وفناوری، اعلام کرد: این شرکت از سال ۱۳۹۶ شروع به تولید رهاسازهای پلیمری محلول در آب با علامت تجاری “آنیکو” کرده است که و در حال انجام تحقیق و توسعه روی چند ماده شیمیایی دیگر در گروه افزودنی‌های صنعت لاستیک، بنابر سفارش بازار هدف است.۹ بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی خاطر نشان کرد: این شرکت کار تحقیق و توسعه بر اساس سفارش صنایع هدف در زمینه افزودنی‌های صنعت لاستیک را در برنامه کاری خود دارد تا بتواند نیاز کشور به واردات افزودنی‌های صنعت لاستیک و تایر را تا حد امکان مرتفع کند.
  افزایش دوام مواد غذایی با کمک پوشش‌های آنتی‌باکتریال زیست تخریب پذیر
  0 افزایش دوام مواد غذایی با کمک پوشش‌های آنتی‌باکتریال زیست تخریب پذیر
  پژوهشگران روسی، نوعی پوشش آنتی‌باکتریال برای محافظت از مواد غذایی ابداع کرده‌اند که قابل تجزیه زیستی است. پژوهشگران حوزه شیمی “دانشگاه دوستی ملل”(RUDN University) روسیه، نوعی پوشش آنتی‌باکتریال برای محصولات غذایی ابداع کرده‌اند. این پوشش، برای سلامتی انسان ضرری ندارد و یک لایه نازک و غیرسمی را شکل می‌دهد که قابل تجزیه زیستی است. این لایه، رنگ یا طعم خاصی ندارد و می‌تواند ماندگاری محصولات غذایی متفاوت را بین ۲/۵ تا هشت برابر افزایش دهد. بسته‌بندی غذاها معمولا از ترکیبات شیمیایی مبتنی بر پلیمرهای مصنوعی مانند پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن ساخته می‌شوند. این مواد، برای محیط زیست مضر هستند و تجزیه آنها به زمان زیادی احتیاج دارد. بسته‌بندی مواد غذایی باید از غذا محافظت کند و مواد سمی که غذا را آلوده می‌کنند، در بر نداشته باشد. از سوی دیگر، این بسته‌بندی باید بدون این که ردی از خود در محیط زیست به جا بگذارد، تجزیه شود. پژوهشگران توانستند با استفاده از پلی‌ساکاریدها، چنین پوششی را برای بسته‌بندی موادغذایی ابداع کنند. پلی‌ساکاریدها، تاثیر منفی بر سلامت انسان ندارند و غیرسمی و قابل تجزیه زیستی هستند. این پوشش‌های آنتی‌باکتریال، مبتنی بر “کیتوسان”(Chitosan) هستند. کیتوسان، نوعی پلی‌ساکارید است که در پوسته میگو و خرچنگ یافت می‌شود. پژوهشگران در این پروژه، دو نوع از مشتقات کیتوسان موسوم به “SC-Na” و “TBC” را به کار بردند. ویژگی‌های آنتی‌باکتریال TBC، به آنتی‌بیوتیک‌های کنونی شبیه است. به گفته پژوهشگران، نانوذرات TBC که با ماتریس SC-Na ادغام شده‌اند، می‌توانند یک لایه نازک تشکیل دهند که محکمتر از شکل انفرادی این ترکیبات است و اکسیژن و بخار کمتری را به داخل راه می‌دهد. “آندری کریتچنکوف”(Andreii Kritchenkov)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما تلاش کردیم تا مشتقات غیرسمی کیتوسان را که ویژگی‌های فوق‌العاده آنتی‌باکتریال دارند و شبیه به آنتی‌بیوتیک‌های تجاری هستند، ارائه دهیم. ما نشان دادیم که شاید بتوان از این ترکیبات، برای افزایش دوام و ویژگی‌های آنتی‌باکتریال این لایه محافظ استفاده کرد. این ماده‌، غیرسمی است و می‌تواند طول عمر مواد غذایی را افزایش دهد. ما با استفاده از این ترکیب توانستیم پوشش‌های غذایی چندمنظوره ابداع کنیم که ویژگی‌های آنتی‌باکتریال، محافظتی و مکانیکی بهبود یافته‌ای دارند. پژوهشگران برای آزمایش این پوشش، چندین موز را به مدت ۱۰ روز در آنها پیچیدند و طی دوره آزمایشی، وزن موزها، ویتامین C آنها و سطح انتشار دی‌اکسید کربن را اندازه‌گیری کردند. این پارامترها پس از ۱۰ روز با نتایج به دست آمده از بررسی موزهایی بدون این پوشش مقایسه شد. موزهایی که در پوشش قرار داشتند، سه برابر کمتر از موزهای گروه دوم، وزن از دست داده بودند و میزان کاهش ویتامین C آنها نیز هشت برابر کمتر بود. با توجه به نتایج به دست آمده، می‌توان گفت که پوشش‌های مبتنی بر کیتوسان، برای محافظت از محصولات غذایی مناسب هستند. این پوشش‌ها پس از استفاده، بدون صدمه زدن به محیط زیست تجزیه می‌شود. این پژوهش، در مجله “Food Packaging and Shelf Life” به چاپ رسید.
  شرکت Wittmann Battenfeld و راهکاری برای صرفه جویی در انرژی برای خشک کردن مواد
  0 شرکت Wittmann Battenfeld و راهکاری برای صرفه جویی در انرژی برای خشک کردن مواد
  شرکت WITTMANN BATTENFELD که در انگلستان قرار دارد، به روشی برای صرفه جویی در مصرف انرژی برای خشک کردن مواد دست پیدا کرده است. میزان بازدهی در هر دو مدل خشک کن Drymax primus E30 و Drymax primus E60 به اندازه ۲۰% افزایش پیدا کرده است. اخیرا ثابت شده است که هوای غیرقابل پیش بینی در ماه های تابستان یکی از عوامل ایجاد اخلال در فراوری پلاستیک ها است. نوسانات غیرقابل پیش بینی در دما و رطوبت، بسیاری از تنظیمات را در دستگاه های تولید و فراوری پلاستیک ها تغییر می دهد. خشک کن های primus Wittmann برای کاربرد در فراوری پلاستیک ها تهیه شده اند. این خشک کن ها از نظر دما و میزان رطوبت برای پلاستیک ها مناسب سازی شده است و برای عملکرد روزانه ی آن به مصرف کنندگان اطمینان داده شده است. هر دو مدل خشک کن Drymax primus شامل قیف های فولادی ضد زنگ بوده و عملکرد صرفه جویی در مصرف انرژی دارد. همچنین جریان مناسبی برای خشکشدن ایجاد کرده و دستورالعمل شروع ساده ای دارد. Daniel Williams عضو هیئت مدیره ی شرکت Wittmann Battenfeld بیان می کند: ما امیدواریم که هر دو مدل primus برای مشتریانی که نیاز دارند محصولاتی با کیفیت تولید کنند و از آن ها به خوبی مراقبت کنند مفید باشد. فرایند خشک کردن مواد عامل مهمی در پیشگیری از افزایش قیمت پلیمرهای مهندسی است. این تجهیزات راهی برای یکپارچگی و افزایش کیفیت محصولات است. خشک کن های جدید این شرکت تا پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ در دسترس خواهد بود. Tracy Cadman از اعضای هیئت مدیره ی شرکت بیان کرد: Wittmann Battenfeld متعهد است برای تولید محصولات بهتر با قالب های تزریقی انگلیسی و ایرلندی کمک کند. این دستگاه ها در حال عبور از بحران و احیای خود هستند و در تلاشند با دیگران رقابت کنند. با در نظر گرفتن این مطلب، ما قصد داریم در این راه، این تجهیزات را معرفی کنیم. تجهیزات قالب گیری تزریقی Wittmann Battenfeld از ماشین آلات اصلی برای تولید کنندگان قطعات پزشکی و حفاظت سلامتی به شمار می رود که در حال حاضر برای مقابله با بیماری COVID-19 مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات اصلی این شرکت با مدل های MicroPower، EcoPower ، SmartPower ماشین های قالب گیری تزریقی با حجم بین ۱۵ تا ۵۵۰ تن هستند که در اتاق های تمیز برای تولید تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. همه ی این تجهیزات به شکل چندکاره نیز وجود دارند و همه ی تجهیزات بر اساس استاندارد EN-ISO 14644 می توانند برای استفاده در اتاق تمیز مورد استفاده قرار بگیرند. به این صورت تجهیزات تولیدی شرکت Wittmann برای مقابله با بیماری COVID-19 مورد استفاده قرار می گیرند.
  پلاستیک های بازیافت شده در آسفالت
  0 پلاستیک های بازیافت شده در آسفالت
  این نتایج برای فیلم بازیافت شده ی پلی اتیلنی امیدوار کننده است. انجمن صنعت پلاستیک (Plastics) واشنگتن نتایج امیدوار کننده ای از فرصت های جدید تجاری منتشر کرده است. این نتایج به پروژه ی فیلم آسفالتی مربوط می شود که با همکاری مرکز ملی فناوری آسفالت (NCAT) انجام گرفته است. بر اساس آنچه Plastics news منتشر کرده است، فرمولاسیون جدیدی از آسفالت با استفاده از پلی اتیلن بازیافت شده تهیه شده است. آزمایش های زیادی بر روی این فرمولاسیون صورت گرفته که نتایج آن ها نشان می دهد این فرمولاسیون عملکردی مشابه فرمولاسیون های اصلاح شده با پلیمرهای تجاری دارد. این خبر نشان دهنده ی ایجاد بازار بزرگی برای پلیمرهای بازیافتی است. بر اساس گفته ی این خبر، Plastics با NCAT به منظور انجام آزمون های مربوط به استانداردهای حمل و نقل همکاری می کند. انجام آزمون مربوط به این استانداردها گام مهمی برای تولید این ماده در مقیاس بزرگ در آمریکا است. تنی رادوسزسکی مدیرعامل Plastics بیان می کند: ” Plastics افتخار می کند که در این زمینه با NCAT همکاری می کند. همه ی پروژه ی مشترک ما برای تولید منسجم ترین و کامل ترین داده ها در مورد اثر حضور پلی اتیلن بازیافت شده بر آسفالت است. ما این داده ها را در دسترس همه قرار می دهیم. همه ی صنعت پلاستیک در حال گسترش استفاده از مواد بازیافتی هستند.” تحقیقات نشان می دهد که حضور مقدار کمی از پلی اتیلن بازیافت شده موجب بهبود ویژگی هایی مانند سختی و مقاومت بدون ایجاد ترک و یا شکست در اثر نوسانات دمایی می شود. بر اساس گزارش Plastics، با استفاده از نسبت مناسبی از آسفالت و پلی اتیلن بازیافت شده و یک کوپلیمرفعال به عنوان افزودنی، فرمولاسیون جدید به اندازه ی فرمولاسیونی که با استفاده از بلاک کوپلیمر SBS تولید می شود کاربردی بوده و قیمت پایین تری دارد. فن یین ، از اساتید NCAT بیان می کند: “به عنوان یکی از مراکز راهبردی در تحقیقات مرتبط با آسفالت، NCAT به خوبی با plastics هماهنگ شد. این هماهنگی برای تولید فرمولاسیونی بود که در آن بتوان از پلاستیک بازیافت شده استفاده کرد. این کار نه تنها آغازگر یک صنعت جدید و بسیار مهم است بلکه یک کار زیرساختی برای افزایش کیفیت جاده ها با استفاده از مواد بازیافتی خواهد بود. این عمل مانند یک حرکت برد-برد برای محیط زیست و همچنین صنعت آسفالت خواهد بود.” با موفقیت هایی که در مقیاس آزمایشگاهی در تولید این فرمولاسیون حاصل شده است، Plastics در حال حاضر با چند شرکت در حال انجام پروژه های مرتبط در مقیاس بزرگتر است. تحقیقاتی که در NCAT صورت گرفت تنها بخشی از پروژه ی Plastics برای تولید تجارت جدید است.
  روشی جدید برای اندازه گیری دقیق سه بعدی پلیمر شدن یا بسپارش
  0 روشی جدید برای اندازه گیری دقیق سه بعدی پلیمر شدن یا بسپارش
  تصویری سه بعدی از یک بخش کوچک از رزین پلیمریزه شده که در اطراف آن رزین مایع قرار دارد. محققان مرکز NIST با استفاده از روش رئولوژی جفت شده با تصویر رزونانسی (SCRPR) چگونگی تغییر ویژگی های مواد با زمان، حین انجام چاپ سه بعدی و فرایند پخت را بررسی کردند. روش انجام چاپ سه بعدی و فرایند تولید افزایشی تا کنون به طور دقیق مشخص نشده است. رزین ها و سایر مواد که با نور واکنش می دهند و به پلیمر تبدیل می شوند، موادی هستند که بیشتر در چاپ سه بعدی مورد بررسی قرار می گیرند. این مواد برای چاپ قطعات مختلفی مانند مدل های معماری و یا حتی اعضای بدن انسان استفاده می شوند. با این وجود هنوز مشخص نیست در فرایند پخت دقیقا چه اتفاقی برای ویژگی های مکانیکی و جریان پذیری پلیمر در یک تک وکسل می افتد. وکسل یک واحد حجم سه بعدی است؛ معادل یک پیکسل در تصاویر دو بعدی. در این پژوهش، محققان موسسه ی استاندارد و تکنولوژی آمریکا (NIST) میکروسکوپ اتمی روبشی جدیدی بر پایه ی تابش نور به نام رئولوژی نوری جفت شده با رزونانس (SCRPR) تهیه کرده اند که می تواند در طی زمان و در واحد حجمی کوچکی از ماده، اندازی گیری کند که کجا و چگونه ویژگی های یک ماده حین پخت تغییر می کند. مهندس جیسون کیلگور ، محقق بخش مواد NIST بیان کرد: “ما مطالب جالب زیادی برای بیان داریم که در یک سخنرانی کوتاه کنفرانسی جای نمی گیرد.” چاپ سه بعدی و یا تولید افزایشی برای مواد منعطف و یا تولید دقیق قطعات پیچیده بسیار مفید است ولی نمی توان با استفاده از این روش ویژگی های مواد را در مقیاس میکروسکوپی مورد بررسی قرار داد. از آن جایی که نرم افزار، قطعه را به لایه های نازک تبدیل می کند و قطعه ی مورد نظر به صورت لایه لایه چاپ می شود، ویژگی های قطعه ی چاپ شده شبیه به توده ی ماده ی اولیه نیست و ویژگی های قطعه ی نهایی بسیار به شرایط چاپ بستگی دارد. روش جدیدی که محققان NIST ابداع کرده اند بررسی می کند که مواد چگونه در مقیاس کمتر از میکرون و در زمان کمتر از میلی-ثانیه شکل می گیرند. محققان می توانند از روش SCRPR برای اندازه گیری تغییرات در حین پخت استفاده کرده و داده ی مربوط به آن را جمع آوری کنند. از این طریق فرایند پخت و ویژگی های ماده ی نهایی را بهینه سازی کرد. این روش جدید فناوری AFM را با استرئولیتوگرافی ترکیب کرده است. در این روش از نور برای الگوسازی بر روی مواد نور فعال استفاده می شود. این مواد می توانند هیدروژل ها و یا آکریلیک تقویت شده باشند. یک وکسل چاپ شده ممکن است به دلیل شدت متغیر نور و یا میزان نفوذ مولکول های فعال ناهموار باشد. تکنیک AFM می تواند این تغییرات سطحی را به خوبی نشان دهد. در روش NIST SCRPR پروب AFM به طور مداوم در تماس با نمونه است. محققان یک AFM تجاری را برای این کار مناسب سازی کرده اند. در این دستگاه، یک لیزر UV، برای آغاز پلیمریزاسیون، در نزدیکی مکانی که پروب AFM در حال روبش سطح است، قرار داده شده است. این روش می تواند پارامتری را در یک منطقه از نمونه در طول زمانی مشخص اندازه گیری می کند. به طور خاص، این دستگاه فرکانس رزونانس (فرکانس بیشینه ی ارتعاش) و فاکتور کیفیت (معیاری از اتلاف انرژی) پروب دستگاه AFM را اندازه گیری می-کند. ایجاد تغییر در اندازه ی این عوامل نشان دهنده ی انجام فرایند پلیمریزاسیون است. برای تشخیص ویژگی های ماده ی در حال پخت نیاز است این داده ها با استفاده از روش های ریاضی مدل سازی شوند. این روش با استفاده از دو ماده مورد بررسی قرار گرفت. یکی از این مواد یک فیلم پلیمری بود که در اثر تابش نور از حالت رابری به حالت شیشه ای تبدیل می شد. محققان دریافتند که فرایند پخت و ویژگی های آن به توان تابش و مدت زمان آن وابسته بوده و بسیار پیچیده است. به همین دلیل نیاز است از روش های اندازه گیری با وضوح بالا استفاده شود. ماده ی دوم یک رزین تجاری مناسب برای چاپ سه بعدی بود که در ۱۲ میلی ثانیه از مایع به جامد تبدیل می شد. افزایش در فرکانس رزونانس نشان دهنده ی انجام فرایند پلیمریزاسیون و افزایش میزان الستیسیته رزین در حال پخت است. بنابراین محققان از ابزار AFM برای ایجاد تصویری سه بعدی از یک تک وکسل پلیمرایز شده استفاده کردند. روش ابداع شده توسط محققان NIST برای پژوهشگران دیگر بسیار جالب بوده و با استفاده از این روش در حال بررسی ویژگی-های مختلف مواد در چاپ سه بعدی هستند. شرکت های فعال در زمینه ی پوشش، اپتیک و تولید افزودنی ها استقبال زیادی از این روش برای بررسی ویژگی های محصولات خود خواهند کرد.
  ابلاغیه سرپرست وزارت صمت به رییس سازمان توسعه تجارت: تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه
  0 ابلاغیه سرپرست وزارت صمت به رییس سازمان توسعه تجارت: تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه
  به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جعفر سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: ایجاد و استقرار سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری برای صدور و تمدید کارت بازرگانی، به دقت عمل و شفافیت در این خصوص کمک شایانی کرده؛ لذا به منظور رفع ایرادات و نواقص احتمالی سامانه و در نظر گرفتن آن دسته از متقاضیان و فعالان اقتصادی که تاکنون به فرآیند سامانه جدید آشنایی و تسلط پیدا نکرده‌اند، ضروری است ترتیبی اتخاذ شود تا به مدت دو ماه، هر دو سامانه به صورت همزمان و به موازات، به فعالیت خود ادامه دهد. وی همچنین اعلام کرده است: محدودیت ارائه خدمات و تسهیلات به صادرکنندگانی که نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام نکرده‌اند، برابر با توافقات به عمل آمده میان سازمان توسعه تجارت ایران و بانک مرکزی، به قوت خود باقی خواهد بود.
  همکاری Reifenhäuser در یک پروژه جهانی بازیافت در راستای توسعه اقتصاد چرخشی
  0 همکاری Reifenhäuser در یک پروژه جهانی بازیافت در راستای توسعه اقتصاد چرخشی
  Reifenhäuser در پروژه همکاری بین شرکتی R-Cycle شرکت می کند. هدف، اطمینان از قابلیت بازیافت بسته بندی های پلاستیکی از طریق مستندات یکپارچه از کلیه خصوصیات بسته بندی است. فقط از این طریق می توان زباله های قابل بازیافت را به طور دقیق در طی فرآیند بازیافت شناسایی و برای تولید طیف گسترده ای از محصولات پلاستیکی با کیفیت بالا، دوباره پردازش کرد. علاوه بر Reifenhäuser، تولیدکنندگان ماشین آلات پلاستیک Arburg ،Brückner Maschinenbau و Kautex Maschinenbau نیز به همراه موسسه پردازش پلاستیک (Institut für Kunststoffverarbeitung – IKV) در دانشگاه RWTH Aachen در این پروژه شرکت می کنند. آنها توسط GS1 آلمان، یک مرکز خصوصی خدمات و مهارت پشتیبانی می شوند که هدف آن بهینه سازی فرایندهای تجاری بین شرکتها در سراسر زنجیره ارزش است. R-Cycle قرار است به یک استاندارد بین بخشی و قابل اجرا در سطح جهانی تبدیل شود که متعاقباً در تمام چرخه عمر بسته بندی های پلاستیکی به طور آشکار در دسترس همه شرکت ها و صنایع باشد. Bernd Reifenhäuser، مدیر عامل گروه Reifenhäuser، توضیح می دهد: ”R-Cycle یک رویکرد داده محور است که می تواند بازیافت با کیفیت بالا برای بسته بندی های پلاستیکی را بر اساس طبقه بندی بهتر زباله انجام دهد. بنابراین R-Cycle در تحقق اهداف برنامه اقدام اقتصاد چرخشی اتحادیه اروپا کمک خواهد کرد. به منظور توسعه و استقرار استاندارد مشترک، صنعت بسته بندی پلاستیک باید به صورت برون سازمانی همکاری کند.” R-Cycle به فن آوری های نشانه گذاری و ردیابی اثبات شده درست شبیه همان فناوری هایی که قبلاً برای محصولات تازه در صنایع غذایی استفاده می شدند، متکی است. این فن آوری اطمینان حاصل می کند که محصولات فیزیکی با اطلاعات دیجیتالی در کل زنجیره تأمین همراه هستند. بسیاری از پروژه های آزمایشی با شرکت های شریک – از جمله تأمین کنندگان مواد اولیه در سراسر جهان، شرکت های خرده فروشی، برندهای جهانی و موسسات مستقل – در حال انجام هستند.
  سابک یک میلیارد دلار اوراق قرضه منتشر کرد
  0 سابک یک میلیارد دلار اوراق قرضه منتشر کرد
  به نقل از رویترز، در پی افزایش بازارهای بدهی در کشورهای حاشیه خلیج فارس پس از پایان تابستان، شرکت سعودی بیسیک اینداستریز (سابک)، چهارمین شرکت پتروشیمی بزرگ دنیا، در دو مرحله یک میلیارد دلار اوراق قرضه فروخت. براساس آمارهای منتشر شده توسط یکی از بانک‌های پیشرو که به دست رویترز رسیده است، سابک در مرحله نخست ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه ۱۰ ساله و در مرحله دوم ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه ۳۰ ساله فورموسا منتشر کرد. اوراق قرضه فورموسا توسط وام گیرندگان خارجی در تایوان فروخته و به ارزهای دیگری غیر از دلار تایوان عرضه شده است. دولت‌ها و شرکت‌های واقع در منطقه خلیج فارس برای جمع‌آوری پول نقد در دوره‌ای که قیمت نفت و رشد اقتصادی جهان با کاهش روبه‌روست، طی چند سال گذشته به‌طور فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران بدهی استفاده کرده‌اند. به‌دلیل آسیب اقتصادی مضاعف ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ (کرونا) و کاهش تقاضا برای نفت و در پی آن تحت تاثیر قرار گرفتن قیمت‌های جهانی انرژی، نیازهای مالی در سال جاری میلادی افزایش یافته است. انتشار اوراق قرضه شرکت پتروشیمی سابک، پس از اوراق قرضه فروخته شده توسط دی‌پی ورلد (DP World) و اکوئیت پترولیوم (Equate Petroleum) به ترتیب با به دست آوردن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار درآمد، یکی از بزرگترین معاملات بدهی شرکتی در خاورمیانه طی سال جاری میلادی به شمار می‌آید.
  معاون وزیر نفت خبر داد: شمارش معکوس تولید پروپیلن از متانول آغاز شد
  0 معاون وزیر نفت خبر داد: شمارش معکوس تولید پروپیلن از متانول آغاز شد
  بهزاد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح روز گذشته ۱۸ شهریور با حضور در واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول موسوم به طرح MTP اعلام کرد: در برنامه کلان صنعت پتروشیمی، توسعه هوشمند بر اساس توسعه طرح های پیشران از مسیر تولید پروپیلن به عنوان یکی از زنجیره های مهم توسعه مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین در ابتدا نیاز است ظرفیت تولید پروپیلن افزایش یابد و سپس توسعه هوشمند صنعت از این مسیر دنبال شود. وی افزود: واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول در مرکز پژوهش و فناوری ماهشهر اخیرا عملیاتی شد و طی هفته های آتی آماده بازدید سرمایه گذاران می باشد. همزمان با توسعه دانش فنی MTP دانش فنی تولید تمام کاتالیست های مورد نیاز این واحد نیز کسب شده و واحد های نیمه صنعتی برخی از این کاتالیست ها نیز در حال بهره برداری هستند. محمدی ادامه داد: در توسعه طرح های تولید پروپیلن، هم در بخش دانش فنی فرایند و هم در بخش کاتالیست های مورد نیاز، هیچ محدودیتی برای توسعه وجود ندارد. رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه در خصوص سیاست و برنامه های این شرکت در جهت افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن در کشور اظهارکرد: به زودی با اجرای طرح های GTPP , MTP در پارک عسلویه، امیر آباد و اسلام آباد غرب ظرفیت این محصول مهم به ۴ میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا