در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2020"  از "دی"

  راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص پتروشیمی هنگلی چین
  0 راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص پتروشیمی هنگلی چین
  پتروشیمی هنگلی با استفاده از فناوری شرکت «اینویستا پرفورمنس تکنولوژی» از راه‌اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص این شرکت خبرداد. به گزارش نیپنا به نقل از هیدروکرین اینجینیرینگ، خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و 500 هزار تن با استفاده از فناوری شرکت INVISTA’s P8 PTA واقع در منطقه صنعتی Changxing Island، واقع در شهر دالیان استان لیائونینگ راه‌اندازی شد. این پروژه طی تنها 22 ماه از زمان آغاز اجرا در اوایل ماه مارس 2018 میلادی به بهره‌برداری رسیده است. پنجمین خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی مشابه ویژگی‌های خط تولید چهارم، هم‌اکنون در حال ساخت است و پیش بینی می‌شود این خط اواسط سال 2020 میلادی راه‌اندازی شود. شرکت پتروشیمی هنگلی همچنین سه طرح خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» هر یک با ظرفیت تولید 2 میلیون و 200 هزار تن را با استفاده از فناوری INVISTA’s P7 PTA در همین مجتمع اجرا کرده است. بر اساس این گزارش ،با راه‌اندازی این طرح‌ها این شرکت چینی به بزرگ‌ترین تولیدکننده ترفتالیک اسید خالص (PTA) چین و جهان تبدیل می‌شود و شرکت پتروشیمی هنگلی (Hengli Petrochemical) در نظر دارد یکی از دو خط تولید پاراکسیلین (paraxylene) جدید خود را در ماه نوامبر امسال در شهر دالیان استان لیائونینگ این کشور به طور آزمایشی راه اندازی (test runs) کند. شرکت پتروشیمی هنگلی سه خط تولید «اسید ترفتالیک خالص» در دالیان چین در اختیار دارد که در مجموع از ظرفیت تولیدی معادل 6 میلیون و 600 هزار تن در سال برخوردارند. بر پایه این گزارش ، پاراکسیلین برای تولید ترفتالیک اسید خالص استفاده می‌شود. پارک صنعتی شرکت هنگلی در Changxing Island دالیان، با سرمایه‌ای معادل 25 میلیارد یوان و در دو مرحله به بهره برداری رسید. قرار است پروژه‌های متنوعی با ویژگی‌هایی نظیر ظرفیت تولید بالا، فناوری پیشرفته و مصرف پایین انرژی در این پارک اجرایی شوند. با عملیاتی شدن این پروژه‌ها، انتظار می‌رود درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی در پارک صنعتی شرکت هنگلی به بیش از 100 میلیارد یوان در سال بالغ شود. پارک یادشده نقش مهمی در توسعه صنعت پتروشیمی در این منطقه ایفا می‌کند. افزون بر، این مجموعه می‌تواند به شتاب گرفتن رشد دیگر صنایع پایین دستی و بهینه‌سازی و ارتقای زیرساخت‌های پتروشیمی در استان لیائونینگ کمک شایانی کند.
  رشد حجم معاملات پتروشیمی‌ها با محور ترکیبات شیمیایی
  0 رشد حجم معاملات پتروشیمی‌ها با محور ترکیبات شیمیایی
  حجم معاملات ترکیبات شیمیایی و پلیمرها هفته گذشته در بورس کالای ایران افزایش یافت . به گزارش خبرنگار نیپنا ، حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا هفته گذشتهبا رشد 2 درصدی روبه‌رو شد که یک افزایش محدود به شمار می‌رود. این در حالی بود که حجم عرضه‌ها با 4 درصد افت به ثبت رسید که بخشی از پتانسیل‌های معاملاتی در بورس کالا را با محدودیت همراه ساخت. عرضه‌های هفته گذشته اگرچه هنوز از متوسط سال قبل خود بالاتر بود ولی برای گریدهای جذاب نشان داد که بازار به عرضه‌های بالاتری نیاز دارد. در هفته گذشته نزدیک به 80 درصد از عرضه‌ها مورد داد و ستد قرار گرفت که بالاترین درصد معامله در 3 هفته اخیر بود. شرایط بازار اگرچه هنوز مستعد رشد بوده ولی از حالت طبیعی و اعتدال خود نیز خارج نشده است. در بازار آزاد هم شاهد بودیم رشد قیمت‌های پایه اثرگذاری خود را بر نوسان نرخ برجای گذاشت و هفته گذشته با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو بودیم تا جایی که عقب‌افتادگی نرخ در هفته قبل از آن را جبران کرد. شرایط معاملاتی در بازار شیمیایی‌های بورس کالا اما مساعدتر از بازار پلیمرها بود و شاهد رشد نزدیک به 27 درصدی حجم معاملات این گروه کالایی بودیم. در هفته قبل حجم داد و ستد ترکیبات شیمیایی در بورس کالا به بیش از 34 هزار و 700 تن رسید که بالاترین حجم معاملات در 6 هفته اخیر بود. این شرایط در حالی رخ داد که حجم عرضه‌های مرسوم ترکیبات شیمیایی در بورس کالا افت 5.36 درصدی داشت اما رشد 19 درصدی تقاضا موجب شد تا حجم معاملات جذابی رقم بخورد. در هفته گذشته نزدیک به 79 درصد از عرضه‌های مرسوم ثبت شده در بازار شیمیایی‌های بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که بالاترین درصد داد و ستد این گروه کالایی در سال جاری به شمار می‌رود. شاید تحرک جدید بازار شیمیایی‌ها بتواند به کمک بازار پلیمرها آمده و روزهای بهتری را در این بازار رقم بزند.
  برزیل واردکننده کلرآلکالی می‌شود
  0 برزیل واردکننده کلرآلکالی می‌شود
  شرکت پتروشیمی براسکم برزیل با تعطیلی دو بخش کوچک باقیمانده تولید کلرآلکالی در آوریل 2020، پس از تعطیلی واحدهای بزرگتر در ماه مه 2019، تبدیل به واردکنندکان کلرآلکالی می‌شود. به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلاتس، شرکت پتروشیمی براسکم برزیل روز جمعه (چهارم بهمن‌ماه) اعلام کرد: این شرکت به‌طور دائم فعالیت کوچکترین بخش دو واحد کلرآلکالی خود را متوقف می‌کند. براسکم روز پنجشنبه (سوم بهمن‌ماه) طی یادداشتی به سهامداران خود اطلاع داد که این شرکت در ماه آوریل ان واحد کلرآلکالی را پس از 41 فعالیت تعطیل خواهد کرد، تاسیسات کاماکاری، باهیا، دارای ظرفیت تولید سالانه 709 میلیون تن کاستیک سودا و 64 میلیون تن کلرین بوده است. براسکم اعلام کرد: این واحد وظیفه تولید مواد خام اولیه برای مشتریان و طرف‌های سوم را داشته است و شامل زنجیره تولید پلی‌ونیل این شرکت در ایالت آلاگوس برزیل نمی‌شود. این شرکت عنوان کرد: بازارها تحت تاثیر تعطیلی این واحد کلرآلکالی قرار نمی‌گیرد، به مشتریان اصلی پیش‌تر اطلاع‌رسانی شده و راه‌حل‌های جایگزین مانند واردات این مواد پیدا شده است ، براسکم همچنین اعلام کرد که در یادداشت این شرکت به سهامداران درباره پایین عمر مفید این واحد کلرآلکالی توضیح داده شده است. به دنبال تعطیلی این واحد، تولید محصول کلرآلکالی به‌طور کل در برزیل متوقف می‌شود و باید این محصول را وارد کند. شرکت براسکم در ماه مه سال گذشته میلادی، بخش بزرگتر دو واحد کلرآلکالی و تنها بخش تولید پایین دستی اتلین دی‌کلراید در ایالت آلاگوس برزیل را تعطیل کرده بود.
  شاخص بورس ۱۳۱۰ واحد رشد کرد
  0 شاخص بورس ۱۳۱۰ واحد رشد کرد
  شاخص بورس تهران با رشد ۱۳۱۰ واحدی در پایان معاملات امروز به ۴۱۸ هزار و ۳۱۲ واحد رسید. به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران امروز رشد شاخص را رقم زد به طوری که بیشتر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شد ، شاخص کل با ۱۳۱۰ واحد رشد معادل ۰.۳۱ درصد به ۴۱۸ هزار و ۳۱۲ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۹ واحد افزایش معادل ۰.۳۱ درصد به ۱۱۱ هزار و ۶۳۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۷۹۱ واحد رشد معادل ۱.۳۲ درصد به ۱۳۷ هزار و ۳۳۳ واحد رسید. شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۹۵ واحد افزایش، معادل ۱.۳۲ درصد به ۹۱ هزار و ۶۱۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۴۸۷ واحد کاهش، معادل ۰.۵۰ درصد به ۵۰۱ هزار و ۳۱۲ واحد، شاخص بازار اول با ۳۱۱ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به ۲۹۹ هزار ۱۷۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۵۳۳ واحد رشد معادل ۰.۶۴ درصد، به ۸۷۲ هزار و ۵۰۹ واحد رسید. بر پایه این گزارش ، در پایان داد و ستد‌های روز جاری بورس، در ۸۹۹ هزار نوبت معاملاتی، ۸ میلیارد و ۴۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۹۴۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد. امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «تامین آب، برق و گاز با ۳۸ واحد صعود معادل ۴.۸۲ درصد به ۸۳۷ واحد، انتشار و چاپ با ۶۳۱۱۰ واحد افزایش معادل ۴.۷۰ درصد به یک هزار ۴۰۶ واحد، حمل و نقل ۴۶۵ واحد رشد معادل ۴.۰۲ درصد به ۱۲ هزا رو ۵۳ واحد، محصولات فلزی ۴۵۹۶ واحد افزایش معادل ۳.۶۶ درصد به ۱۳۰ هزار و ۹۷ واحد، لاستیک با ۳۷۰۱ واحد رشد، معادل ۳.۶۰ درصد به ۱۰۶ هزار و ۴۰۷ واحد، زراعت با ۳۴۷۶۴ واحد افزایش معادل ۳.۵۸ درصد به ۱۰۸ هزار و ۹۷۰ واحد، محصولات کاغذ با (۴۰۰۶) واحد رشد معادل (۳.۳۴) درصد به ۱۱۵ هزار ۸۱۱ واحد» رسید. قیمت سهام نماد‌های «دامین، بکام، شیران، سهرمز، بورس، سدشت و غگل» بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «سفانو، خفنر، شدوص، غدشت، شپارس، کروی و شسپا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلو‌های بورس به ثبت رسیدند.
  Perstorp منومر های غیر یونی جدیدی برای تولید PUDs با VOC پایین معرفی کرد
  0 Perstorp منومر های غیر یونی جدیدی برای تولید PUDs با VOC پایین معرفی کرد
  Perstorp اعلام کرد که قصد دارد تولید دو منومر جدید را برای تولید رزین های پلی اورتان دیسپرسیونی آغاز کند. این محصولات Ymer جدید باعث کاهش مصرف حلال ها و آمین های خطرناک در تولید پلی اورتان های دیسپرسیونی (PUDs) با VOC پایین می شوند. در نتیجه به سلامتی و حفظ محیط زیست کمک می شود. Ymer اجازه می دهد تا مشتریان بتوانند پلی اورتان های دیسپرسیونی فاقد حلال را تولید کنند و میزان آمین های خطرناک در تولید PUDs به حداقل برسد. PUDs در کاربرد های مختلفی شامل چسب ها و پوشش ها جهت چرم ، منسوجات ، چوب و اتومبیل استفاده می شود. با توجه به نیاز مشتریان ، Perstorp در حال انجام مراحل نهایی جهت تولید دو گرید جدید می باشد. این دو گرید جدید عبارتند از Ymer N90 که دارای زنجیر EOطولانی تر می باشد و Ymer N180 که دارای زنجیر کوتاهتری می باشد. به گفته Henrik Aplander مدیر توسعه تجاری Perstorp ، منومر Ymer N120 دارای محبوبیت بالایی می باشد و مشتریان زیادی از آن استفاده می کنند. به هر حال منومر های جدید Ymer N90 و Ymer N180 به تولید کنندگان کمک می کند تا بتوانند فرمولاسیون های PUDs را از نظر قابلیت دیسپرس کنندگی ، پایداری ، سختی و انعطاف پذیری بهینه کنند. Ymer سطوح چرم را تغییر داده و آن را برای استفاده در صنایع چرم سنتزی مناسب می کند. Ymer N180 بصورت نمونه از ماه December در دسترس می باشد. Ymer N90 نیز از اوایل سال 2020 در دسترس خواهد بود
  طرح 24بندی حمایت از کارآفرینان پیشرو در دولت
  0 طرح 24بندی حمایت از کارآفرینان پیشرو در دولت
  رحیم سرهنگی در مورد حمایت از کارآفرینان گفت: مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو و راه‌اندازی سامانه کارآفرینان برتر در وزارت کار تصویب شده و این طرح هم‌اکنون در هیأت دولت در دست بررسی قرار دارد. وی افزود: از سال آینده و در قالب این طرح حمایت 24بندی از کارآفرینان پیشرو و خط‌شکن خواهیم داشت که این حمایت‌ها شامل در نظر گرفتن خط ویژه گمرکی، تسهیلات ارزان‌ قیمت و تسهیلات ویژه و کمک یارانه فناوری و چند مصوبه دیگر خواهد بود که البته باید این موارد را دولت تصویب کند. مدیرکل حمایت از کارآفرینی وزارت کار گفت: سامانه‌ای طراحی کرده‌ایم که کارآفرینان در آن سامانه ثبت‌نام می‌کنند و توسط هیأت‌های ارزیابی که از همه دستگاه‌ها در آن عضو هستند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در نهایت سالی 10 تا 15 کارآفرین پیشرو در کشور معرفی می‌شود. وی در مورد معیار انتخاب کارآفرینان پیشرو گفت: این افراد باید نوآوری داشته باشند که صنعت مورد نظرشان را تحت تأثیر قرار دهند. مثلاً در حوزه زنبور عسل کسانی که توانسته‌اند در زنجیره ارزش این صنعت تأثیر اصلی را بگذارند، به عنوان کارآفرین پیشرو می‌شناسیم. سرهنگی در مورد وام به کارآفرینان پیشرو گفت: ما برای کارآفرینان پیشرو تسهیلاتی در نظر می‌گیریم که از سال اول 50 میلیارد تومان یا 500 میلیارد ریال خواهد بود و برای سال‌های دیگر تغییر پیدا می‌کند.
  10 درصد افزایش تقاضا برای تولید قطعات مینیاتوری پلیمری در کاربردهای پزشکی
  0 10 درصد افزایش تقاضا برای تولید قطعات مینیاتوری پلیمری در کاربردهای پزشکی
  شرکت Plastikos ارائه دهنده خدمات قالب‌گیری تزریقی در حوزه پزشکی، تنوع سبد محصولی خود را با خرید دو ماشین تزریق در مقیاس میکرو بهبود داده است. این ماشین‌ها می‌توانند تا 0.3 اونس ماده را نیز قالب‌گیری کنند. به این ترتیب فروش قطعات پزشکی این شرکت در سال 2019 با تمرکز بر تقاضای زیادی که در حوزه تجهیزات مینیاتوری پزشکی وجود داشته، تا 10% افزایش یافته است. آقای Rob Cooney مدیر کارخانه این شرکت می‌گوید: «Plastikos فرصتی را در نتیجه روند رو به رشد در صنعت پزشکی برای تولید قطعاتی ریز مایع و تجهیزات پوشیدنی شناسایی کرد. با لزوم کوچک شدن اندازه تجهیزات مورد استفاده از یک سو و تنوع فناوری‌های گلوگاه‌های داغ برای کاهش آن‌ها از سوی دیگر، ضروری است که بتوانیم قابلیت قالب‌گیری در اندازه‌های کوچک‌تر را نیز فراهم کنیم تا به این وسیله تضمین کنیم که از محفظه تزریق به خوبی استفاده شده و همه دفعات تزریق از یکنواختی برخوردارند. این ماشین‌آلات جدید انعطاف لازم را برای دستیابی به تقاضای مشتریان در تمام سطوح برای ما فراهم کرده است.» این شرکت همچنین در حال به روزرسانی‌هایی در حوزه تکمیل فرایند ISO کلاس 7 برای بهداشت در تزریق میکرو و همچنین ربات‌هایی است که به صورت جانبی برای تولید این تجهیزات پزشکی به کار گرفته می‎شوند. انتظار می‌رود پس از تکمیل این فرایند، ظرفیت تولید تا 25% نیز افزایش یابد. Philip Katen مدیر داخلی شرکت توضیح می‌دهد: «سرمایه‌گذاری پیوسته این شرکت در دو حوزه Plastikos و تجهیزات پزشکی Plastikos نشان دهنده تعهد ما به رشد و حمایت از حوزه تجهیزات پزشکی و گسترش سبد محصولی شرکت است.» شرکت Plastikos بیش از 100 هزار متر مربع فضای تولید بهداشتی را به طراحی، تولید و مهندسی تجهیزات قالب‌گیری تخصیص داده است و حوزه اصلی تخصص آن در تولید پلاستیک‌ها شامل سامانه‌های دارورسانی، تجهیزات جراحی چشم و رابط‌های الکترونیکی است.
  خط اکستروژن فیلم 7 لایه کشاورزی در برج نوآوری شرکت Bandera
  0 خط اکستروژن فیلم 7 لایه کشاورزی در برج نوآوری شرکت Bandera
  برج نوآوری در داخل ساختمان THOE (The House of Extrusion) شرکت باندرا، برجی با ارتفاع 36 متر وجود دارد که، قادر به پذیرش خطوط تولید بزرگ و عمودی مثل خطوط اکستروژن 7 لایه برای فیلم کشاورزی است. این برج بخشی از مساحت 3000 متر مربعی است که به تحقیق و توسعه شرکت باندرا اختصاص داده شده، فرایند ساخت آن اخیراً به اتمام رسیده و به قسمت قبلی اضافه شده است. خطوط اکستروژن برای فیلم های کشاورزی محور اصلی فعالیت های شرکت باندرا طراحی و ساخت خطوط اکستروژن برای ورق های تخت و فیلم های دمشی برای کاربردهای بسته بندی و صنایع تبدیلی صنعت پلاستیک می باشد. در بخش فیلم های دمشی (Blown Film)، این شرکت ایتالیایی یکی از مهم ترین بازیگران جهانی در ساخت کامل خطوط بسیار بزرگ فیلم های دمشی چند لایه، ویژه ی فیلم های کشاورزی و ژئوممبران می باشد. رفرنس ها و تجارب باندرا در خطوط اکستروژن 7 لایه برای فیلم های کشاورزی تخصص Bandera به واسطه نصب بسیاری از خطوط کامل اکستروژن بویژه برای بخش کشاورزی، در سراسر جهان شناخته شده است. کارخانه های اکستروژن فیلم های کشاورزی 7 لایه باندرا که در یک سال گذشته تحویل داده شده اند به شرح زیر است: 3 خط کامل با دای به قطر 800 میلی متر در ایتالیا 2 خط کامل با دای به قطر 800 میلی متر در اسپانیا 1 خط کامل با دای به قطر 1200 میلی متر در ایتالیا 3 خط کامل با دای به قطر 1400 میلی متر (هند، انگلیس و مکزیک) 1 خط کامل با دای به قطر 1600 میلی متر در بلژیک و دو خط زیر در سال 2020 تحویل داده خواهند شد: 1 خط کامل با دای به قطر 1600 میلی متر در اسپانیا 2 خط کامل با دای به قطر 2000 میلی متر (برزیل و اسپانیا) نیاز فعلی بازار برای فیلم های کشاورزی امروزه برای تحقق الزامات فنی سختگیرانه در بازار فیلم های کشاورزی، از خطوط اکستروژن 7 لایه استفاده می شود. فیلم چند لایه سبب بهبود مدیریت مواد اولیه و توزیع بهینه در هر لایه (down-gauging) و همچنین سبب افزایش خواص فیزیکی و مکانیکی فیلم و نیز بهبود خواص انتقال نور و گرما می شود. کاربرد ها و خصوصیات خطوط باندرا برای فیلم کشاورزی فیلم های پوشش گلخانه یا پلاستیک عریض کشاورزی (از عرض 6 متر تا 24 متر) برای اطمینان از سطح بالای محافظت در برابر آفتاب، باد و باران . مناسب برای کنترل دما، رطوبت و محافظت از محصولات زراعی در برابر آفات (امکان برداشت زودتر و بازده بالاتر را می دهد). فیلم های کیسه سیلو مناسب برای سیلوهای موقتی، لاینر برای تأسیسات ذخیره دانه سویا و غلات، مشمع زیر انداز و یا روکش عدل، سیلاژ علوفه و ذرت. کیسه سیلویی از نوع نفوذ ناپذیر به منظور جلوگیری از از هدر رفتن علوفه توسط باکتری های هوازی و کاهش تولید کپک فیلم زیر انداز سیلو مناسب پهن کردن در زیر سیلو ها به منظور جلوگیری از ورود مایکوتوسین ها و سایر پاتوژن ها (عوامل بیماری زا) به ماده خشک و علوفه داخل سیلو فیلم سیلو کشش برای بسته بندی سیلو یونجه طراحی شده است. سیلو مانع اجازه می دهد تا به دور از اکسیژن موجود در ظروف بسته بندی شده با استفاده از یک فیلم کششی برای بهبود حفاظت از مواد اولیه استفاده شود. فیلم های بخور سموم در سطح زمین کشاورزی (fumigation film) به منظور استفاده جهت بخور سطح خاک. برای کاهش استفاده از مواد فرار مانند متیل برومید و فعال نگهداشتن مواد ضد آفت در سطح خاک به مدت طولانی با استفاده از پلاستیک های عایق گاز VIF / TIF فیلم مالچ (mulch film) برای تقویت حفظ رطوبت خاک و مدیریت آب ، افزایش کاهش رشد علفهای هرز و حرارتی (فیلم های شفاف) و افزایش درجه حرارت خاک برای محصولات بهتر و زودتر. فیلم تونل های کم ارتفاع (Low walk-in tunnel film) برای محافظت بالا در برابر باد، باران، تغییرات دمایی و محافظت از محصولات زراعی (برای محصولات زودرس و دیررس) گروه RKW: آخرین رفرنس شرکت Bandera آخرین خط کشاورزی شرکت باندرا در ماه مارچ 2019 تحویل شرکت RKW در شهر هوگستراتن (بلژیک) گردید که این خط در همان زمان به بهره برداری رسید. خط اکستروژن 7 لایه کشاورزی باندرا، تولید بهینه از فیلم های مختلف را برای برنامه های کاربردی در کشاورزی و باغداری امکان پذیر می کند. اجرای این طرح ظرفیت تولید محصولات کشاورزی RKW را بیش از 10 درصد افزایش داده است. ویژگی های این خط منافع مشتریان را از نظر هزینه، زمان، و پایداری افزایش می دهد. این به معنی افزایش کارایی در چندین زمینه است: کیفیت: محصول با عملکرد خوب و ثابت کارآیی: نسبت قیمت به عملکرد بهینه نوآوری: محرک تولید محصولات جدید تطبیق پذیری: کاربرد در زمینه های گسترده پایداری: دستورالعمل های مناسب جهت صرفه جویی در منابع خدمات: مشاوره تخصصی تعهد: مشارکت قابل اعتماد
  پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری اوایل اسفندماه برگزار می شود
  0 پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری اوایل اسفندماه برگزار می شود
  به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران، پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری در روزهای 6 و 7 اسفندماه 1398 هم چون سالیان گذشته توسط انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران در محل برگزاری همایش های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار خواهد شد. کمیته های علمی و اجرایی کنفرانس فعال هستند و ارائه مقالات سرعت بیشتری به خود گرفته است. این انجمن برای آگاهی از میزان پیشرفت برنامه های برگزاری کنفرانس گفت و گوی کوتاهی با نجمه میررضایی، دبیر همایش و عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند داشته که عینا در ادامه آورده شده است: پنجمین کنفرانس مستربچ و کامپاند در اواخر بهمن ماه برگزار خواهد شد، خلاصه ای از اهداف برگزاری این همایش و دستاوردهای آن در دوره های گذشته بفرمایید. پنجمین دوره کنفرانس امسال ۶و۷ اسفندماه مانند هر سال در مرکز همایش های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برگزار خواهد شد. دستاورد های سال گذشته این همایش بر کسی پوشیده نیست اما اگر بخواهم به صورت کوتاه چند مورد رو بیان کنم: ۱. ارتقا سطح علمی و دانش صنعت کامپاندینگ و مستربچ ۲‌. آشنایی دوستان با مزیت های صادرات ۳. همبستگی بیشتر اعضا و ایجاد حس همدلی و همراهی میان تمامی اهالی این صنعت و در حال حاضر در کنفرانس پنجم انجمن همانند شعار این دوره دو مورد را هدف و اساس این گردهمایی قرار داده است: ۱. ارتباط هر چه بیشتر صنایع بالا دستی (تامین کنندگان) و پایین دستی (مصرف کنندگان) با تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند 2. آشناسازی هر چه بیشتر با صادرات و بازارها، مخاطرات و مزایای آن برنامه هایی که تا امروز برای کنفرانس پنجم تدارک دیده شده را شرح بدهید. با توجه به اهداف فوق، برنامه ریزی کاملی برای داشتن پنل های تخصصی تدوین و تهیه شده است. در این میان هم شرکت ها و واحدهای پتروشیمی و هم انجمن های صنایع پایین دستی را در کنار خود خواهیم داشت. این کنفرانس یکی از معدود همایش های بین المللی برگزار شده در صنعت پلیمر توسط انجمن هاست. آیا در این دوره هم شاهد حضور فعالان خارجی در صنعت پلیمر و کامپاند خواهیم بود؟ بله ما از شرکت های زیادی که در حال حاضر در ایران در حال فعالیت می باشند، مهمان های عزیزی در این کنفرانس خواهیم داشت و قطعا این کنفرانس با حضور شرکت های بین المللی و سخنرانان خارجی به انجام خواهد رسید. شرکتهای بسیاری برای ارائه مقاله و حضور در نمایشگاه جانبی درخواست های خود را به انجمن ارسال کرده اند که اطلاع رسانی در این مورد به زودی انجام خواهد شد. آیا نگرانی بابت برگزاری همایش در ابعاد سالهای گذشته به واسطه تعمیق تحریم ها و شرایط جاری کشور وجود ندارد؟ متاسفانه تحریم بر کلیه صنعت ها تاثیر خود را گذاشته است. اما همانگونه که می دانید صنعت ما همواره یکی از همراهان همیشگی مصرف کنندگان در شرایط تحریم و شرایط دشوار وارداتی بوده است. لذا پیش بینی می شود با روح تولید ملی که در صنایع جریان دارد، امسال حضور صنایع در همایش پرشور تر و با شکوه تر باشد. برنامه همایش، کمیته علمی و کمیته اجرایی چه زمانی معرفی می شود؟ برنامه ها و سخنران ها تا ۲۰ دی ماه معرفی می شوند. اگر پیامی برای اهالی صنعت پلیمر، مستربچ و کامپاند دارید، بفرمایید. خدا را شاکریم که تا اکنون چهار دوره این همایش را برگزار کرده ایم و قدمی هرچند کوچک در مسیر تعالی این صنعت برداشته ایم. امیدواریم که شما اعضا و همراهان همیشگی در این راه استوار تر از قبل همراه ما باشید.
  فناوری جدید شرکت Cromwell Polythene برای گسترش بازیافت پلاستیک ها
  0 فناوری جدید شرکت Cromwell Polythene برای گسترش بازیافت پلاستیک ها
  شرکت Cromwell Polythene متخصص در حوزه بازیافت، با خرید بخش بسته‌بندی‌های منعطف Moorgreen از شرکت Duo Plastics با مسئولیت محدود، در حال گسترش عملیات خود در حوزه بازیافت است. این شرکت معتقد است که این قرارداد جدید با استراتژی شرکت Cromwell در رهبری بازار محصولات باکیفیت با کمترین اثر زیست‌محیطی با هدف حفظ منابع برای بازیافت بسیار موثر خواهد بود. این مسئله در امتداد اقدام اخیر این شرکت برای ساخت دفاتر مرکزی و مراکز توزیع در Sheburn قرار می‌گیرد. در حالی که نام تجاری این شرکت قرار است به Cromwell Plastics Recycling تغییر کند، واحد کسب‌وکار Moorgreen همانند قبل با انتقال تمام منافع خود از Duo همانند گذشته به تجارت خود ادامه می‌دهد. James Lee مدیر عملیات شرکت Cromwell Polythene می‌گوید: «ما روابط تجاری خوبی با Moorgreen در طول 20 سال گذشته داشتیم. این کسب‌وکار همراستایی خوبی با فعالیت‌های ما دارد، عملیات بسیار خوب و نیروی انسانی دارد که به کسب‌وکار متعهدند. ما به دنبال سرمایه‌گذاری‌های جدید هستیم تا عملیات بازیافت و تولید خود را در انگلستان بهبود دهیم و به ساخت اقتصاد چرخشی کمک کنیم». Anthony Brimelow مدیر بازرگانی شرکت Duo در انگلستان می‌گوید: «ما افزایش قابل توجهی در تقاضای مشتریان برای محصولاتی مشاهده کردیم که برای توسعه پایدار در حوزه بسته‌بندی از پلیتن بازیافتی تهیه شدند. برای مدیریت تقاضا، کسب‌وکار ما تصمیم گرفته است بخش Moorgreen را به شرکت Cromwell بفروشد و منابع مالی حاصل از این قرارداد را برای خرید ماشین‌آلات جدید در منچستر تخصیص خواهیم داد. با حرکت صنعت به سوی استفاده بیشتر از منابع بازیافتی و کاهش وابستگی به مواد خام، چنین تصمیم‌هایی برای موفقیت در آینده اهمیت بسیاری دارد. گسترش کارخانه منچستر در زمان درست برای این کسب‌وکار انجام می‌شود و این امکان را برای ما فراهم می‌کند که پاسخگوی نیازمندی‌های در حال تغییر مشتریان خود باشیم».
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا