در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2019"  از "اسفند"

  تولید ماژول های فوق سبک درب خودرو از کامپوزیت ها
  0 تولید ماژول های فوق سبک درب خودرو از کامپوزیت ها
  شرکت Teijin یک چندسازه ی خودرویی را مخصوص قطعات درب طراحی کرده است که در مقایسه با آمیزه های مصرفی در درهای معمول تا ۳۵ درصد وزن کمتری داشته و تمام ویژگی های مربوط به مقاومت در شرایط تصادف را داراست. نمونه ی اولیه ی محصول از این ماده در مرکز نوآوری های Teijin تولید شده است. این قطعه از ورق آمیزه های قالب گیری شده حاوی الیاف کربن تولید شده است. برای حصول وزن کم و استحکام زیاد از پلاستیک های تقویت شده با الیاف غیر هم جهت استفاده شده است. یکی از مهم ترین مزایای تولید این قطعه از مواد جدید، مقرون به صرفه تر شدن هزینه ی تمام شده نسبت به ماژول های تولیدی با آلومینیوم است. استفاده از این فناوری جدید آزادی های بیشتری را برای طراحی ایجاد می کند. این در حالی است که این ازادی های طراحی با استفاده از فلزات امکان پذیر نیست. مواد تولید شده در این فناوری جدید درجه ی بالایی از مقامت حرارتی را در فرایندهای رنگ امیزی خودرویی معمول از خود نشان داده اند. تولید ماژول های سخت، سبک و مقرون به صرفه این روزها در بسیاری از نقاط خصوصا کشورهای اروپایی رو به رشد است. تولید ماژول های درب خودرو با استفاده از مواد چند جزئی چندین سال است که توسط خودروسازها مورد بررسی قرار گرفته است. اگرچه طراحان این شرکت ها در ایجاد ساختار نهایی از این مواد چالش دارند. جنس و طراحی این مواد باید به صورتی باشد که برای محافظت از مسافران، هرگونه شک واردی را جذب کند. علاوه بر این، این قطعات باید در برابر خستگی مقاومت داشته تا تنش های وارده در اثر باز و بسته شدن درب را تحمل کنند. استفاده از آمیزه ی جدید شرکت Teijin می تواند چالش های موجود در طراحی این قطعات را مرتفع سازد.
  کدام واحدهای تجاری خسارت‌دیده مازندران از پرداخت مالیات معاف شدند؟
  0 کدام واحدهای تجاری خسارت‌دیده مازندران از پرداخت مالیات معاف شدند؟
  معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این‌که به زودی مصوبه هیأت دولت برای سیل‌زدگان مازندرانی ابلاغ می‌شود تا بازسازی آغاز شود، گفت: واحدهای تجاری که تا ۵۰ درصد در سیل اخیر مازندران آسیب دیده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد. محمدباقر نوبخت با بیان این‌که از ابتدای وقوع سیل تاکنون، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان تن‌خواه به مازندران برای بازسازی خسارت ناشی از سیل کمک شده است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیأت دولت سقف تسهیلات بلاعوض برای روستاییانی که واحدهای مسکونی‌شان دچار خسارت شده، ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است، همچنین برای ساخت واحدهای مسکونی نیز ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت خواهند کرد. وی با بیان این‌که بر اساس تصمیم هیأت دولت برای هر واحد مسکونی شهری خسارت‌دیده از سیل در مازندران نیز ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: به واحدهای مسکونی که نیاز به تعمیر خواهند داشت، ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌شود، همچنین واحدهای تجاری خسارت‌دیده تا ۴۵ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و واحدهای تجاری که تا ۵۰ درصد آسیب دیده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.
  بانک رفاه، مدیرعامل جدید پتروشیمی امیرکبیر را معرفی کرد
  0 بانک رفاه، مدیرعامل جدید پتروشیمی امیرکبیر را معرفی کرد
  اسداله غلامپور با حکم مدیرعامل بانک رفاه به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر منصوب شد. اسداله غلامپور عضو موظف هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر با حکمی از سوی محمد علی سهمانی مدیرعامل بانک رفاه به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد. اسداله غلامپور از مدیران خوزستانی، چندین سال سابقه مدیریت و عضویت در هیئت مدیره مجموعه های بزرگ اقتصادی کشور را در کارنامه خود دارد. وی از رزمندگان ، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس می باشند. این پتروشیمی تولید کننده الفین و انواع پلی اتیلن های سنگین، سبک و سبک خطی است.
  سقف و سابقه در ثبت سفارش واردات مواد اولیه حذف شد
  0 سقف و سابقه در ثبت سفارش واردات مواد اولیه حذف شد
  وزارت صنعت، معدن و تجارت در بسته تسهیل فرایند واردات ارز حاصل از صادرات، بررسی درخواست متقاضیان برای واردات مواد اولیه و واسطه ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات را به یک روز کاهش داد و سقف و سابقه برای ثبت سفارش واردات این کالاها را حذف کرد. این بسته در راستای سیاست های دولت برای تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه ای بخش تولید و بازگشت ارز به چرخه اقتصاد مولد تهیه و ابلاغ شده است. صادرکنندگان می توانند در چارچوب دستورالعمل های ابلاغی قبلی و با هدف رفع تعهد ارزی نسبت به عرضه ارز خود اقدام کرده و این ارز را برای نیازهای اولیه و اساسی اقتصاد کشور استفاده کنند. بنا بر این دستورالعمل، بررسی درخواست متقاضیان مشمول این بسته در یک روز انجام شده و سقف و سابقه برای آنها حذف می شود. همچنین سایر دستگاه ها مکلفند درخواست متقاضیان را به مدت یک روز بررسی و تعیین تکلیف کنند. وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه ثبت سفارش علاوه بر بررسی یک روزه درخواست تولیدکنندگان و بازرگانان دارای قرارداد با واحد‌های تولیدی، برای نیاز واحدهای تولیدی، سقف و سابقه واردات را برای کدهای تعرفه کالاهای مشمول این بسته که شامل مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید است، حذف کرد. از طرفی امکان انتخاب ارز حاصل از صادرات برای تعرفه مشمول این بسته (در اولویت یک و 2) فراهم می شود. بانک مرکزی نیز در حوزه عملیات بانکی مدت زمان مجاز برای رفع تعهد ارزی از زمان صدور اعلامیه تامین ارز را از سه ماه به 6 ماه افزایش داده و وثیقه مورد نیاز برای رفع تعهد ارزی را از حداکثر 35 درصد به حداکثر 15 درصد به صورت چک، سفته یا ترکیبی از این موارد به تشخیص بانک عامل کاهش داده است. همچنین در حوزه تشریفات گمرکی توافق شد پیش از اظهار، امکان پذیرش نمونه ‌برداری کالاهایی که نیاز به اخذ و ارائه مجوزهای قانونی دارند فراهم و مجوز ترخیص سازمان مربوطه فقط با ذکر شماره کوتاژ و به صورت سیستمی انجام شود. امکان حمل یکسره براساس تقاضای صاحب کالا نیز فراهم می شود. چنانچه در زمان رسیدن این کالاها به اماکن گمرکی یا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ثبت سفارش اعتبار داشته باشد، تمدید ثبت سفارش برای انجام تشریفات گمرکی (حتی زمان اظهار) مورد نیاز نیست. اظهارنامه های این کالاها، به مسیر سبز سیستم انتخاب مسیر اظهارنامه هدایت شده و در همان روزِ اظهار، امکان صدور پروانه الکترونیکی و خروج کالا فراهم می شود. بررسی ارزش این اظهارنامه‌ها با عنایت به قرارگیری در مسیر سبز اظهارنامه، پس از ترخیص کالا انجام شده و امکان اعطای تسهیلات در پرداخت حقوق ورودی از جمله پذیرش ضمانت‌نامه بانکی معتبر یا ترخیص نسیه (نگهداری از کالا فقط به میزان حقوق ورودی و عوارض متعلقه) فراهم می‌شود. همچنین در امور گمرکی تفاوت قابل قبول در ارزش، وزن و تعداد کالا با فرض ثابت بودن شرح تجاری به 10 درصد افزایش پیدا کرده و امکان ترخیص کالاهای مورد نیاز فوری به شرط ارائه مجوزهای قانونی با صدور حکم فراهم و نیز امکان ترخیص شبانه‌روزی کالاهای مشمول این بسته که تشریفات گمرکی آنها به اتمام رسیده فراهم می‌ شود. به گزارش ایرنا، بانک مرکزی 22 اسفندماه در بخشنامه ای ساز و کار اجرایی بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات را ابلاغ کرد.
  معرفی سامانه های پلی یورتانی جدید مخصوص قطعات داخلی خودرو
  0 معرفی سامانه های پلی یورتانی جدید مخصوص قطعات داخلی خودرو
  شرکت Hunsman Corporation اخیرا خبر از تولید یک سامانه ی رزینی RIMLINE HC+PU داده است که مزایای زیادی را برای طراحی های داخل خودرویی فراهم می آورد. پیش از این قابلیت های کاربردی سامانه ی رزینی RIMLINE به اثبات رسیده بود. اکنون استفاده از فناوری RIMLINE و رزین پلی اورتان به صورت هم زمان، ویژگی های جدیدی را فراهم آورده است. این سامانه ی دو جزئی می تواند روی الیاف شیشه ای که در ساختارهای لانه زنبوری استفاده می شود، پاشیده (اسپری) شده و چند سازه ای سبک وزن و سخت را پدید آورد. از این فناوری می توان برای کاربردهای کاهش وزن در سایر قطعات خودرویی نیز بهره ی کافی را برد. استفاده از فناوری RIMLINE HC+PU آزادی های طراحی را فراهم کرده و امکان تبدیل قطعات لانه زنبوری به ساختارهای پیچیده تری را ممکن می شود. به دلیل مقاومت دمایی زیاد و چسبندگی مناسب، RIMLINE HC+PU زمان پاشش طولانی مدتی را داشته و زمان پخت آن نیز نسبت به نمونه های مشابه بسیار کمتر است. استفاده از این فناروی، اتلافات موادی را در فرایند تولید به حداقل مقدار ممکن می رساند.
  یک پوشش ضد انعکاس ویژه برای پلاستیک ها/ کارایی پنل های خورشیدی افزایش پیدا می کند
  0 یک پوشش ضد انعکاس ویژه برای پلاستیک ها/ کارایی پنل های خورشیدی افزایش پیدا می کند
  محققان در Penn State یک پوشش ضد انعکاس (antireflection) جدید توسعه داده اند که می تواند پلاستیک های شفاف مثل Plexiglas را نامرئی کند! به گفته Chris Giebink هدف افزایش کارایی پنل های خورشیدی می باشد. روش آنها شامل متمرکز کردن نور در سل های خورشیدی کوچک با کارایی بالا توسط لنز های پلاستیکی می باشد. افت ناشی از انعکاس باید به حداقل برسد. به همین دلیل یک پوشش ضد انعکاس مورد نیاز است که در تمام محدوده طیف خورشیدی بخوبی عمل کند و در برابر شرایط آب و هوایی دارای دوام طولانی مدت باشد. اگر چه تولید یک پوشش که بتواند مانع انعکاس نور در یک محدوده معین طول موج یا در یک جهت معین شود کار نسبتا ساده ای است اما تولید پوشش ضد انعکاس جهت تمام محدوده طیف نور خورشید کار دشواری است. طیف نور خورشید 5 برابر طیف مرئی است. انعکاس زمانی اتفاق می افتد که نور از یک ماده مثل هوا وارد یک ماده دیگر (در این مورد پلاستیک) شود. هر چه اختلاف ضریب شکست نور در این دو ماده بیشتر باشد انعکاس بیشتری اتفاق می افتد. ضریب شکست هوا برابر یک و پلاستیک 1.5 می باشد. کمترین ضریب شکستی که برای یک پوشش طبیعی وجود دارد مربوط به فلوراید منیزیم و تفلون می باشد که حدود 1.3 است. Giebink و همکارانش در مقاله ای که برای مجله Nano Letters فرستاده اند یک فرآیند جدید برای پر کردن فضای بین هوا و تفلون (از نظر ضریب شکست) را شرح داده اند. آنها از یک مولکول فدا شونده برای ایجاد منافذ نانویی در تفلون تبخیر شده استفاده کرده اند. نکته جالب در مورد تفلون این است که وقتی این پلیمر در معرض حرارت قرار بگیرد به زنجیر های پلیمری کوچکتر تجزیه می شود. این زنجیر ها به اندازه کافی کوچک می باشند که می توانند تبخیر شوند و یک جریان بخار ایجاد کنند. وقتی این بخارات بر روی یک زیرآیند قرار گیرند مجددا پلیمریزه شده و تفلون را تولید می کنند. وقتی مولکول های فدا شونده به جریان بخارات اضافه شوند تفلون در اطراف این مولکول ها دوباره تشکیل می شود. حل شدن مولکول های فدا شونده منجر به ایجاد یک فیلم با منافذ نانو می شود. وجود منافذ هوا باعث کاهش ضریب شکست نور و کاهش انعکاس می شود. این پوشش جدید دارای چسبندگی خوبی به انواع مختلف پلاستیک ها می باشد اما چسبندگی خوبی به شیشه ندارد.
  قیمت پایه محصولات پتروشیمی بر اساس متوسط نرخ ارز در سامانه نیما (92576) محاسبه و اعلام شد
  0 قیمت پایه محصولات پتروشیمی بر اساس متوسط نرخ ارز در سامانه نیما (92576) محاسبه و اعلام شد
  دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی نرخ محاسبه مواد اولیه پلیمری را در آخرین هفته سال و بر خلاف روال همیشگی در روز شنبه منتشر کرد. قیمت پایه برای محاسبه، دلار نیمایی با نرخ 92576 ریال محاسبه و اعلام شد.
  نتایج انتخابات اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام شد
  0 نتایج انتخابات اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام شد
  انتخابات تعاونی شراسری تامین نیاز های پایین دستی پتروشیمی پایان یافت. در ابتدا رییس جلسه مهندس مزیدی در رابطه با اهمیت تعاونی عنوان کرد: این تعاونی از لحاظ اعضا و پرسنل و سایر موارد بی نظیر بوده و دارای پتانسیل بالایی در صنعت پایین دستی پتروشیمی است که کشور ما در آن مزیت دارد. در ادامه کاندیدا ها به معرفی خود پرداختند که بالفعل کردن پتانسیل اتحادیه نقطه مشترک سخنان بود. همچنین مهندس شبانکاره به نفع مهندس دور از انتحابات انصراف داد. از ۱۸ حق رای و برگه های یک تا هفت نفره و از بین ۱۴ کاندید، ارای نهایی به صورت زیر است: ۱- مهندس دور ۱۶ رای ۲-مهندس انور هاشمی ۱۶ رای ۳-مهندس معمار زاده ۱۴ رای ۴-مهندس حفطیظی بارجین ۱۴ رای ۵-مهندس امیر جلیلی ۱۲ رای ۶-مهندس درخشان پور ۹ رای ۷-مهندس غفاری ۸ رای ۸-مهندس سعادتی ۶ رای ۹- مهندس مقیمی اصل ۶ رای ۱۰-مهندس ذولفقاری ۳ رای ۱۱-مهندس براتی ۲ رای لازم به دکر است مهندس عبداللهی نیز با ۲ رای به نفع مهندس براتی کناره گیری کرد. آقایان میرزایی مدیرعامل این اتحادیه و آقای رضازاده از اعضای هیات مدیره قبلی به دلیل عدم عضویت در تعاونی های زیر مجموعه امکان رقابت در انتخابات را پیدا نکردند.
  رونمایی رسمی از یک کاتالیست استراتژیک برای تولید گرید PE100 در کشور/صرفه‌جویی 15 میلیون یورویی برای کشور
  0 رونمایی رسمی از یک کاتالیست استراتژیک برای تولید گرید PE100 در کشور/صرفه‌جویی 15 میلیون یورویی برای کشور
  کاتالیست SAC500 برای تولید گریدلوله PE-100 پلی اتیلن سنگین برای نخستین بار با همکاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و مجتمع پتروشیمی شازند به بهره برداری صنعتی رسید. تولید و بهره برداری از کاتالیست SAC500 جهت تولید گریدلوله PE-100 پلی اتیلن سنگین با همکاری شرکت پژوهش و فناوری و مجتمع پتروشیمی شازند دقایقی قبل بطور رسمی آغاز شد. بر اساس این گزارش ، در راستای خودکفایی وهمکاری فی مابین شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی و پتروشیمی شازند ، امضای قرارداد ساخت کاتالیست صنعتی جهت تولید گرید برتر پایپPE-100 در دستور کار قرارگرفت و ساخت آن در شهریور ماه سال 1397 آغاز شد و پس از پژوهش های گسترده صورت گرفته در شرکت پژوهش و فناوری و گذراندن مراحل کسب دانش فنی از مقیاس آزمایشگاهی تا پایلوت و در نهایت تولید گریدهای مورد نظر در واحد نیمه صنعتی دانش فنی کاتالیست با نام SAC500 حاصل و در سایه حمایت مدیریت و کارشناسان مجتمع پتروشیمی شازند این کاتالیست سال جاری در مقیاس صنعتی در واحد تولید کاتالیست پتروشیمی شازند ساخته شد و محصول لوله PE-100 تولیدی موفق به اخذ گواهینامه های کیفی از شرکت های معتبر داخلی شد که نشان دهنده مشخصات فنی مطلوبتر نسبت به گرید های خارجی می باشد. بر پایه این گزارش ، پس از ارزیابی کامل کاتالیست صنعتی در مقیاسهای آزمایشگاهی,پایلوت و نیمه صنعتی و گذراندن موفقیت آمیز همه تستها, کاتالیست مذکور هفته گذشته در راکتور واحد صنعتی پتروشیمی شازند تزریق شد. با تلاش کارشناسان مجتمع پتروشیمی شازند گرید لوله PE100 پلی اتیلن هم اکنون با کاتالیست بومی در حال تولید است و این کاتالیست قابلیت رقابت با کاتالیست های وارداتی را داشته و در برخی از خواص نسبت به نمونه های مشابه دارای مزیت می باشد . کاهش مصرف انرژی در واحد ،کاهش محصولات جانبی کم ارزش ،کاهش مصرف بعضی مواد اولیه و بهبود وضعیت تقطیر و افزایش تولید محصول ارزشمند پلی اتیلن سنگین از مزایای مهم این کاتالیست نسبت به کاتالیست مشابه خارجی است. شایان ذکر است شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی پس از پژوهشهای گسترده در سالهای گذشته در حوزه کاتالیست های مورد نیاز صنایع پتروشیمی موفق به کسب دانش فنی ساخت این کاتالیست شد ودانش فنی مربوط به تولید جهت کلیه واحدهای مصرف کننده داخلی در اختیار پتروشیمی شازند قرار گرفته است. گفتنی است در سال حمایت از کالای ایرانی ، با اعمال سیاست های حاکمیتی و حمایت از تولیدات داخلی این امر می تواند سبب صرفه جویی ارزی بیش از 15 میلیون یورو در سال برای کشور شود.
  تولید بسته بندی های پلیمری چندلایه ی زیست تخریب پذیر
  0 تولید بسته بندی های پلیمری چندلایه ی زیست تخریب پذیر
  شرکت Biome Bioplastics که یک تولیدکننده ی پلاستیک طبیعی در انگلستان است، با همکاری Futamura که شرکتی ژاپنی بوده و تولیدکننده های فیلم های سلولزی است، محدوده ی گسترده ای از فیلم های چند لایه ی زیست تخریب پذیر را تولید کرده اند. این فیلم های چند لایه از لحاظ عملکرد قادرند با فیلم های تولیدی از مواد پایه فسیلی رقابت کرده و در عین حال مشکلات زیست محیطی ناشی از حضور آن ها را رفع کنند. تولید این فیلم ها به خصوص در انگلستان می تواند بسیار کلیدی باشد چراکه قرار است تا سال ۲۰۲۵ تا ۷۰ درصد بسته بندی های پلاستیکی در این کشور بازیافت پذیر و یا زیستی باشد. فیلم های تولیدی می توانند در بسته بندی مواد تازه و یا خشک استفاده شده و طول عمر هر دو را تا مقادیر قابل توجهی افزایش دهند. این فیلم ها با استفاده از رزین های درزگیر زیست تخریب پذیر Biome و فیلم های سلولزی شرکت NatureFlex تولید شده اند. استانداردی که در اروپا برای مواد زیست تخریب پذیر وجود دارد، EN134132 است. در این استاندارد ذکر شده است که ۹۰ درصد چنین موادی باید در عرض ۱۲ هفته تخریب شده و به آب، دی اکسید کربن و زیست توده تبدیل شوند. باقی مانده ی این مواد مورد بررسی قرار گرفته و غیر سمی بودن آن برای خاک و پوشش گیاهی به اثبات رسیده است.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا