در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2018"  از "خرداد"

  0 نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، اینوتکس ۲۰۱۸ برگزار می شود
  هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2108) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس و با مشارکت اتاق تهران از تاریـخ ۱۴ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در مجتمع نمایشگاهی گفت‌وگوی تهران با شعار «شهر هوشمند، زندگی هوشمند» در فضایی به مساحت 9000 مترمربع برگزار می شود. در این نمایشگاه اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری از جمله استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا، شتابدهنده‌ها، مخترعان، مراکز رشد، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، برگزارکنندگان رویدادهای کارآفرینی، منتورها، ارائه‌کنندگان زیرساخت‌های کسب و کار، شرکت‌های فن‌آور و دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری و ...حضور خواهند داشت. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به سایت رسمی رویداد به آدرس http://www.inotex.com/fa/ مراجعه کنند. پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، برگزارکنندگان نمایشگاه خواهند بود. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری­های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری وشهرداری تهران (سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات) از حامیان و پشتیبان­ های دائمی نمایشگاه هستند. غرفه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در سالن تهران و در پاویون زیرساخت‌های کسب و کار میزبان اعضا بوده و راهنمایی لازم را درحین برگزاری رویداد به بازدیدکنندگان ارائه خواهد کرد. ساعات بازدیداین نمایشگاه ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در محل بزرگراه شهید حکیم، خروجی شهید چمران جنوب، مجتمع نمایشگاهی گفت‌وگو خواهد بود.
  0 جزییات ادغام شرکت های پتروشیمی در هلدینگ خلیج فارس
  مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در مورد ادغام شرکت های پتروشیمی تاپیکو در هلدینگ گفت: بر اساس دستور رییس جمهوری مبنی بر فروش اموال صندوق های بازنشستگی صندوق تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح و صندوق بازنشستگی کارکنان نفت مسئول شدند که در این رابطه اقدام کنند. به گزارش ایران پترونت، جعفر ربیعی افزود: فرآیند اجرایی این دستور کمی پیچیده است.در اولین گام مجموعه های پتروشیمی تامین اجتماعی که در تاپیکو مجتمع هستند با سهام دار شدن شستا زیرمجموعه شرکت هلدینگ خلیج فارس خواهند شد. در واقع سازمان تامین اجتماعی در یک فرآیند افزایش سرمایه سهام دار هلدینگ خلیج فارس خواهد شد و ما به عنوان محور صنعت پتروشیمی قرار می گیریم و بقیه شرکت ها را بتدریج وارد هلدینگ می کنیم البته این فرآیند طولانی بوده و اجرای آن مدتی طول می کشد اما در دولت و وزارتخانه های مربوطه اقدامات آن در حال اجرا است. وی گفت: پتروشیمی صنعتی رو به توسعه است در آینده شاهد تولید و صادرات محصولات متنوع با ارزش افزوده و صنایع پایین دستی پتروشیمی خواهیم بود. همچنین شرکت های فعال درصنعت پتروشیمی باید برای آینده تولید و حضور در بازارهای بین‌المللی چاره اندیشی کنند. وی ادامه داد: همچنین هلدینگ خلیج فارس با مساعدت وزارت نفت در نظر دارد برای تامین خوراک شرکت های زیرمجموعه خود در پروژه‌های بالادستی نفت نیز ورود کند که ضمن تکمیل و اجرای پروژه خوراک صنعت خود را تامین کرده و به تناسب آن پروژه‌های جدید یا تولید با حداکثر ظرفیت پروژه‌های فعلی را داشته باشیم. ربیعی بیان داشت: با توجه به بورسی بودن بسیاری از این شرکت ها باید اتفاقات آن به بازار سرمایه و سهام داران آن گزارش شود لذا اقدامات جدی که آغاز شد با اطلاعیه های رسمی اعلام عمومی خواهد شد. وی در پایان در مورد مجموعه هایی که در سال جاری بهره‌برداری خواهند شد گفت: به غیرازطرح های‌های درون مجتمعی پروژه‌های بزرگ امسال الفین ایلام و پیش راه‌اندازی پروژه بزرگ بید بلند خواهد بود آگهی استخدام نیرو برای بید بلند نیز اعلام شده و در حال ثبت نام است همچنین پروژه اوره و آمونیاک لردگان و واحد آمونیاک هنگام به تدریج وارد مدار تولید خواهند شد . ربیعی در مورد بازسازی پتروشیمی بوعلی سینا نیز گفت: بعد از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی در سال ۹۵ پروژه بازسازی این شرکت آغاز شد که علاوه بر بازسازی طرح ارتقا تکنولوژی آن نیز درحال اجرا است و امیدواریم تا اواخر سال ۹۸ وارد سرویس شود . /شرکت ملی صنایع پتروشیمی
  0 شروط دریافت معافیت مالیاتی سال 1396 برای شرکت‌های تولیدی و نوپا
  رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا برای دریافت معافیت مالیاتی باید اظهارنامه مالی خود را تکمیل کنند، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، از تاریخ تائید در کارگروه ارزیابی می‌توانند از معافیت مالیاتی استفاده کنند. به گزارش ایسنا سید محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به شرایط معافیت مالیاتی سال 96 برای شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپای نوع (1) گفت: شرکت‌های نوپا و تولیدی باید به قسمت پیام‌های کارتابل اختصاصی خود بر روی سامانه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان به نشانی reg.daneshbonyan.ir مراجعه و بعد از رویت اطلاعات موجود در پیام «مصادیق مشمول معافیت مالیاتی سال مالی 96» اظهارنامه خود را بر اساس آن اطلاعات تکمیل کنند. وی با بیان این‌که این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد، اظهار کرد: اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان که تا پایان سال 1396 به تائید «کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان» رسیده‌اند، به همراه مصادیق فعالیت‌های دانش‌بنیان آنها، به منظور اعمال معافیت مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد. لذا لازم است به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی، در صورت وجود ایراد در پیام ارسالی، به خصوص مصادیق معرفی شده مشمول معافیت، مراتب جهت اصلاح به آدرس tax@daneshbonyan.ir اطلاع‌رسانی شود. سرکار با تاکید بر الزام تکمیل اظهارنامه مالیاتی و داشتن دفاتر مالی برای استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از معافت مالیاتی، خاطر نشان کرد: بر این اساس تمام شرکت‌های متقاضی استفاده از معافیت مالیاتی در سال 96 ملزم هستند اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و ارسال کنند. مشمول معافیت بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه نیست. به گفته وی مطابق قانون مالیات مستقیم در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی و دفاتر مالی امکان استفاده از هیچ معافیت مالیاتی وجود ندارد. رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی درباره میزان و زمان بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان، از تاریخ تائید در کارگروه می‌توانند از معافیت استفاده کنند. بنابراین اگر بخشی از فروش کالاها و خدمات دانش‌بنیان، قبل از تاریخ تأیید کارگروه محقق شده باشد، نمی‌توانند برای آن معافیت مالیاتی تقاضا کنند. صاحبکار همچنین اضافه کرد: چنانچه شرکت‌ها در مراحل تکمیل اظهارنامه مالیاتی خود به فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان و تاریخ تائید شرکت توسط کارگروه توجه نکنند، ممکن است در مسیر رسیدگی پرونده‌های مالیاتی توسط ممیزان ادارات امور مالیاتی، اشکالاتی پیش آمده و ضمن عدم امکان استفاده از معافیت‌ها، مشمول برخی جرائم مالیاتی شوند. وی به نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی اشاره کرد و یادآور شد: سطر (28) جدول شماره (6) مربوط به معافیت مالیاتی ماده (3) قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان است و حتما باید به صورت کامل توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی تکمیل شود.
  0 نسل جدید خودروها بازار بزرگی را پیش روی فیلم‌های پلیمری قرار می دهند
  پیشرفت‌های فناوری در زمینه‌ی تولیدات فیلمی برای قطعات داخلی خودروها در سال‌های گذشته پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته است. به گفته‌ی یک متخصص تولید فیلم در شرکت Covestro، روندهایی همچون خودروهای خودران، شبکه‌ای شدن و ... چالش‌های کاملا جدیدی را در این زمینه ایجاد کرده است. همین مسایل فرصت‌هایی را ایجاد کرده است که بتوان در این کاربردها از پلی کربنات‌ها و فیلم‌های پلی اورتانی گرمانرم استفاده کرد. به دلیل ایجاد فرآیندهای گسترده دیجیتالی شدن، افزایش تعداد نمایشگرها و صفحات لمسی در قطعات داخلی خودرو به میزان گسترده‌ای رو به افزیش است. صفحات بزرگ و طراحی‌های سه بعدی این صفحات به راحتی می‌تواند در قسمت‌های داخلی خودرو نظیر کنسول‌های میانی، درها و بسیاری از قطعات دیگر مورد استفاده قرار گیرد. مساله‌ی حائز اهمیت دیگر، ایجاد تصویری با تضاد زیاد و اطلاعات قابل تفکیک حتی در شرایط ناسازگار می‌باشد. صفحات نمایشگر نباید نور را منعکس کرده و یا باعث تابش آزاردهنده‌ای برای چشم باشند. با توجه به صحبت‌های انجام شده، شرکت Covestro فیلم‌های Makrofol HF را تولید کرده است. فیلم‌های Makrofol HF فیلم‌هایی دو مرحله‌ای بوده که می‌توانند روی سطوح گسترده‌ای اعمال شده و به نحوی طراحی شده‌اند که برای نمایشگرهای خودرویی مناسب شناخته شده‌اند. بسته به نیازهای نوری، این فیلم‌ها می‌توانند از شفافیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یا مات باشند. این مواد در برابر مواد شیمیایی مقاوم بوده و ضد خراش هستند. ایجاد صفحات لمسی سه بعدی از ویژگی‌های مهم فیلم‌های Makrofol می‌باشد. این فیلم‌ها به راننده این امکان را می‌دهند تا بتواند نمایشگرها را کنترل نموده و بدون حتی نگاه کردن به صفحه آن را لمس کنند. این مساله به دلیل پرت نکردن حواس راننده از جاده احتمال تصادفات را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد. علاوه بر این، شرکت Covestro محدوده‌ی گسترده‌ای از کاربردهای فیلم‌های پلی اروتان گرمانرم را مخصوص قطعات داخلی خودرو معرفی خواهد کرد. پیش از این نیز فیلم‌های Platilon شرکت Covestro با وجود دیده نشدن در بسیاری از بخش‌های خودرویی استفاده می‌شده‌اند. این فیلم‌ها با وجود اینکه دیده نمی شوند در بسیاری از لایه‌های نساجی، سقف‌های خورشیدی (Sunroof) و ... مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.
  0 نخستین نمایشگاه صنایع رنگ، مواد شیمیایی و سموم کشاورزی ایران و هند برگزار شد
  اولین نمایشگاه صنایع رنگ، مواد شیمیایی و سموم کشاورزی ایران و هند 4 و 5 تیر ماه در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد. این نمایشگاه با یک هیات ۳۰ نفره تولیدکنندگان هندی در زمینه رنگ و مواد شیمیایی در قالب نمایشگاه ایران دای کم که توسط شرکت GPE EXPO هند برگزار شد، محصولات خود را به معرض نمایش گذاشتند. این نمایشگاه فرصتی برای هر دو کشور فراهم می کند که محصولات خود را معرفی و مواد اولیه تولیدات خود را تامین کنند.
  0 رییس اتاق بازرگانی ایران درخواست کرد اسامی واردکنندگان با ارز 4200 تومانی اعلام شود
  غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، به منظور ایجاد شفافیت در بازار درخواست کرد تا فهرست واردکنندگانی که تاکنون ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند، در اختیار پارلمان بخش خصوصی قرار گیرد. وی در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی ضمن تقدیر از تلاشهای ولی الله سیف و همکارانش در بانک مرکزی، خواستار افشای اسامی افرادی شد که برای واردات، ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند. رئیس اتاق ایران پیرو مذاکره با رئیس کل بانک مرکزی در نشست شورای پول واعتبار، طی نامه‌ای به شماره ۳۱۹۶/۱/۱۰/ص که در تاریخ ۲ تیرماه سال جاری برای بانک مرکزی ارسال شده است، از وی درخواست کرد به منظور ایجاد شفافیت در بازار و کنترل نوسانات قیمتی اخیر، فهرست کاملی از واردکنندگانی که به آنها ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان اختصاص پیدا کرده، در اختیار اتاق ایران قرار گیرد.
  0 Dow کارخانه جدیدی برای تولید مواد اولیه پوشش ها در چین افتتاح کرد/ چین دومین بازار بزرگ این شرکت است
  Dow Chemical Company اعلام کرد که بطور رسمی کارخانه جدید خود در غرب چین را افتتاح کرده است. این کارخانه جدید در Cheng Mei Petrochemical Zone واقع در 50 کیلومتری Chengdu قرار دارد. در این کارخانه اکریلیک های امولسیونی و افزودنی های مورد استفاده در پوشش های ساختمانی و صنعتی تولید خواهد شد. این کارخانه اولین کارخانه Dow در غرب چین می باشد. به گفته Yoke Loon Lim رئیس Dow Greater China ، غرب چین در خط مقدم برنامه Belt and Road initiative می باشد. شهرسازی و ساخت زیرساختار ها در این منطقه موقعیت تجاری خوبی برای Dow ایجاد می کند. ساخت کارخانه جدید برای استحکام موقعیت Dow در این منطقه و خدمات دهی بهتر به مشتریان خواهد بود. Dow در سال 2012 مرکز تجاری غرب چین را در Chengdu تاسیس کرد. این مرکز برای فروش ، خدمات دهی و پشتیبانی فنی مشتریان تاسیس شده است. به گفته Ashok Kalyana مدیر تجاری Dow Coating Materials Asia Pacific ، این کارخانه جدید نقش مهمی در برآورده کردن نیاز های مشتریان غرب چین دارد. بوی کم ، VOC پایین و عملکرد بالای محصولات Dow به مشتریان کمک می کند تا بتوانند محصولاتی بر طبق استاندارد های سختگیرانه کیفی و زیست محیطی چین تولید کنند. Dow در حال حاضر دارای 17 واحد تولیدی ، 10 مرکز تجاری و حدود 5000 کارمند در سرتاسر چین می باشد. چین دومین بازار بین المللی بزرگ برای Dow می باشد.
  0 افزودنی نوین شرکت Huntsman جهت بهبود پوشش پذیری پلی پروپیلن
  شرکت تولیدی مواد عملکردی Huntsman یک فناوری افزودنی پیشرفته ی جدیدی را طراحی نموده است که جهت افزایش انرژی سطحی و قطبیت در پلی الفین های گرمانرم نظیر پلی پروپیلن مورد استفاده قرار می گیرد. این افزودنی که ELASTAMINE XPM نام دارد، به بهبود پوشش پذیری پلی الفین ها کمک خواهد کرد. پلی الفین های گرمانرم که در کاربردهای گسترده ی خودرویی، بسته بندی و کاربردهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، انرژی سطحی اندکی داشته که افزایش آبدوستی نیز به پوشش دهی های خاص و انواع آمایش ها کمک خواهد کرد. افزودنی ELASTAMINE XPM با اضافه شدن به رزین های پلی الفینی گرمانرم مرحله ی تغییرات سطحی را حذف نموده و در عین حال چسبندگی های سطحی را بهبود می دهد. به گفته ی شرکت تولیدکننده، این حدف مرحله ای موجب دخیره سازی هزینه ای و زمانی شده و فرآیندهای تولید بهینه ای را ایجاد می نماید. محصول ELASTAMINE XPM برای فرآیندکاران، تولیدکنندگان سپر خودرو، تجهیزات خانگی و بسته بندی ها مناسب می باشد.
  0 تولید هوشمندانه ی یک رنگدانه ی طلایی برای پلاستیک ها
  شرکت BASF رنگدانه ی جدیدی را با سایه ی رنگ (Shade) طلایی تولید کرده است که برای تولیدات با بالاترین و بهترین درخشش در کاربردهای با زمینه ی رنگ طلایی و سبز مناسب شناخته می شوند. این رنگ دانه می تواند برای ایجاد سایه های رنگی در کاربردهای بسته بندی، تجهیزات الکترونیکی، لوازم خانگی، تجهیزات ورزشی و کاربردهای خاص مورد استفاده قرار گیرد. این رنگدانه ی جدید که Lumina Royal Dragon Gold نام دارد می تواند سایه های رنگی بسیار خوبی را ایجاد کند. این رنگدانه ها خصوصا زمانی که با رنگ دانه های زرد تلفیق شوند می توانند به کاهش سیاهی کمک قابل توجهی کنند. در این صورت مصرف کنندگان می توانند فرمول بندی های جدیدی با ظاهری سبز-طلایی با درخششی بسیار خوب را تولید کنند. استفاده از این رنگدانه انعطاف پذیری گسترده ای را در طراحی فرمول بندی در کاربردهای پلاستیکی ایجاد می نماید. شرکت BASF رنگدانه ی Lumina® Royal Dragon Gold را به عنوان جدیدترین عضو خانواده ی محصولات Lumina Royal معرفی نمود.
  0 یک رویداد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر/دغدغه های زیست محیطی در صنعت رنگ و مواد شیمیایی
  در روزهای ١٣ و ١٤ تیرماه ١٣٩٧ کارگاه اموزشی بین المللی تحت عنوان ملاحظات بهداشتی و زیست محیطی تولید و استفاده از مواد شیمیایی در دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. این کارگاه با تکیه بر قوانین VOC و REACH توسط اقای توماس می از کشور المان با مشارکت دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت تعاونی تولید کنندگان رنگ و محصولات وابسته و حمایت شرکتهای رنگسازی خوش و شرکت کالاکار در محل همکف سالن امفی تئاتر مرکزی دانشگاه صتعتی امیرکبیر واقع در تهران خیابان حافظ روبروی خیابان سمیه اجرا خواهد شد. در این کارگاه دغدغه های زیست محیطی و قوانین مربوطه استفاده از مواد شیمیایی با تکیه بر صنعت رنگ و رزین مورد بحث قرار میگیرند. شرکت در کارگاه برای عموم با انجام هماهنگی قبلی با شرکت تعاونی تولید کنندگان رنگ ازاد است. به علت محدودیت در فضای سالن ، رعایت تقدم در ثبت نام صورت خواهد پذیرفت.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا