در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته
  خبرخوان

  نوشته های وبلاگ  "2016"  از "مرداد"

  0 کف عرضه 10 محصول پتروشیمی شهریور ماه در بورس کالا اعلام شد
  دفتر توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی کف عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران را در شهریور ماه اعلام کرد. به گزارش فارس، کف عرضه 10 محصول پتروشیمی که شهریورماه در بورس کالای ایران عرضه می‌شود، عبارتند از پلی اتیلن سنگین دورانی 600 تن، پلی اتیلن سنگین اکستروژن 5 هزار تن ،پلی اتیلن سنگین بادی 2 هزار و دویست تن، پلی اتیلن سنگین فیلم 2 هزار و پانصد تن، پلی اتیلن سنگین تزریقی 350 تن ، پلی اتیلن سبک خطی 3 هزار و پانصد تن، پلی اتیلن سبک فیلم 6 هزار تن، دی اتیل هگزانول 1 هزار تن و اسید ترفتالیک 200 تن، همچنین PVC-S-655 نیز 9 هزار و پانصد تن اعلام شده است. این گزارش می افزاید: عرضه منظم محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران از سوی شرکت های پتروشیمی بر اساس دستورالعمل‌ها و قوانین موجود با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده در حال انجام است.
  0 شرکت PPG پوشش مقاوم در برابر لکه برای وسایل الکترونیکی معرفی کرد
  شرکت PPG اعلام کرد که پوشش جدیدی برای جلوگیری از ایجاد لکه بر روی وسایل الکترونیکی ( از جمله تبلت و گوشی موبایل) با فام های روشن و سفید تولید کرده است. این محصول جدید با نام تجاری VELVECRON SR به بازار عرضه می شود و بر اساس فناوری های رنگدانه ها و رزین های انحصاری شرکت PPG می باشد. Velvecron SR یک شفاف پوشه بر پایه پلی اورتان دو جزئی می باشد که بعنوان لایه رویه جهت زیرآیند های فلزی (mixed metal) و پلاستیکی سفید استفاده می شود. این پوشش در برابر لکه های ناشی از مواد غذایی ، روغن ها ، مایعات و کرم ها دارای مقاومت استثنایی می باشد. به گفته Eric Lama مدیر تجاری بخش الکترونیک PPG ، پوشش Velvecron SR یک پیشرفت مهم است. در گذشته بیشتر شرکت های تولید کننده وسایل الکترونیکی ، تبلت ها و دستگاههای الکترونیکی را با فام سفید عرضه می کردند اما در برابر لکه پذیری مقاومت خوبی نداشتند. وسایل الکترونیکی با فام سفید دارای تقاضای بالایی در بازار می باشند. Velvecron SR با موفقیت توسط شرکت های بزرگ تولید کننده وسایل الکترونیکی تست شده اند. این پوشش با ضخامت 20 تا 25 میکرون بر روی basecoat اسپری می شود. Velvecron SR نسبت به پوشش های UV پز متداول دارای انعطاف پذیری بیشتر می باشد. در نتیجه در برابر drop test دارای مقاومت بیشتری می باشد. PPG بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشش ها ، محدوده گسترده ای از پوشش ها شامل پوشش های مایع ، پوشش های پودری ، electrocoat و محصولات آماده سازی فلزات برای صنایع مختلف را تولید می کند. PPG در سال 1883 تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در Pittsburgh امریکا قرار دارد. PPG در حدود 70 کشور جهان فعال می باشد و میزان فروش خالص آن در سال 2015 حدود 15.3 میلیارد دلار بوده است.
  0 ورود پلی اتیلن های سبک فیلم به فصل مصرف
  معاملات محصولات پلیمری روز گذشته (9/6/95) با رقابت برای پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های ترفتالات، پلی استایرن های معمولی و مقاوم و برخی از گریدهای پلی پروپیلن های نساجی همراه شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، با ورود به فصل مصرف پلی اتیلن های سبک فیلم و همچنین پلی استایرن های معمولی و مقاوم، این کالاها با حجم بیشتری از تقاضا روبه رو شدند. به این ترتیب پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ پتروشیمی تبریز با حجم ۷۵۰ تن عرضه، ۳۲۷۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه اینکالا ۴ هزار و ۲۳۸ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۵هزار و ۴۳ تومان رقم خورد. همچنین پلی استایرن معمولی پتروشیمی تبریز نیز با عرضه ۷۵۰ تن، به میزان ۴ هزار و ۷۶ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۴ هزار و ۷۶ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۶۰۴ تومان بود. همچنین پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ پتروشیمی بندرامام با عرضه ۱۵۰۰ تنی به میزان ۳۹۶۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزارو ۸۳۴ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۹۰ تومان رقم خورد. پلی اتیلن سبک فیلم ۰۲۰ پتروشیمی بندرامام هم یک هزارتن عرضه و ۱۸۵۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۸۳۴ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۹۶۱ تومان بود. با این حال امروز حجم تقاضا برای خرید پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با توجه به پایان گرما و ورود محصولات وارداتی کاهش یافت، به طوری که گرید ۸۲۵ با ۱۵۱۸ تن عرضه ۱۷۲۷ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۳ هزار و ۱۰۱ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۱۱۴ تومان رقم خورد. گرید ۸۲۱ نیز با ۱۵۱۸ تن عرضه ۵۳۶۸ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۱۰۱ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۳۶۶ تومان رقم خورد. به این ترتیب حجم معاملات محصولات پلیمری ۲۶ هزارو ۳۵۴ تن رقم خورد.
  0 رشد سالانه 5 درصدی بازار جهانی پلی‌الفین‌های گرمانرم تا سال 2020
  به گزارش Global Market Insights، اندازه بازار جهانی پلی‌الفین‌های گرمانرم (TPO) در سال 2015 برابر 970 هزار تن گزارش شد؛ بر اساس پیش‌بینی‌های صورت پذیرفته، این بازار تا سال 2020 بطور سالانه 5 درصد رشد خواهد داشت. افزایش فروش خودرو و رشد ساخت‌وساز در کشورهای هند، چین و برزیل از عوامل رشد این بازار خواهند بود. با استفاده از فناوری‌های نوین بکار رفته در تولید قطعات خودرویی، پلیمرها از جایگاه ویژه‌ای در این صنعت برخوردار شده‌اند. ارزش تولیدات وسایل نقلیه موتوری شخصی و صنعتی در سال 2015 برابر 41/222 میلیارد دلار برآورد شد. بدین ترتیب، رشد تقاضای این صنعت یکی از عوامل اصلی پیش‌برنده بازار TPO خواهد بود. همچنین، بازار ساخت‌وساز در کشورهای چین و هند در سال 2015 به ترتیب برابر 422 میلیارد و 71/1 تریلیارد دلار عنوان شد که به نوبه خود نقش بسزایی در رشد بازار TPO ایفا خواهد نمود. منطقه اروپا در دوره 2020-2015 با نرخ بیش از 5 درصد در بازار TPO رشد خواهد داشت. در این منطقه کشورهای بریتانیا، آلمان، ایتالیا و فرانسه پیشتاز می‌باشند. در منطقه آسیا نیز کشورهای چین، هند و ژاپن در روند رو به رشد بازار TPO در منطقه تاثیر بسزایی خواهند داشت. نرخ رشد بازار TPO در منطقه آسیا برابر 71/6 درصد گزارش ده است که از این حیث رتبه نخست در بین سایر مناطق جهان را به خود اختصاص داده است.
  0 راه‌اندازی کارخانه تولید پارازایلن شرکت Reliance در هند
  به گزارش خبرگزاری Platts، شرکت Reliance قصد دارد کارخانه جدید پارازایلن خود واقع در شهر Jamnager در کشور هند را در ماه اکتبر راه‌اندازی نماید. ظرفیت تولید این کارخانه برابر 2/2 میلیون تن در سال برآورد شده است. شرکت Reliance، هدف از خرید و راه‌اندازی این کارخانه را کمک به تولیدات واحد ترفتالیک اسید خالص‌شده (PTA) عنوان کرده است. میزان تولیدات PTA برابر 24/2 میلیون تن در سال گزارش شده است؛ با راه‌اندازی واحد جدید پارازایلن، صادرات به کشورهای منطقه نیز در دستور کار شرکت قرار خواهد گرفت. شرکت Reliance پنجمین شرکت بزرگ تولیدکننده پارازایلن در دنیا می‌باشد. پارازایلن یکی از اجزای اصلی صنعت رزین‌های پلی‌استر بوده که بمنظور خالص‌سازی ترفتالیک اسید مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  0 شمارش معکوس برای انتخاب رییس اتاق/رییس جدید از اتاق تهران می‌آید؟/ دو گزینه جدی معرفی شدند
  بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته میان اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، مسعود خوانساری و غلامحسین شافعی، به عنوان دو گزینه جدی ریاست اتاق بازرگانی ایران معرفی خواهند شد. به گزارش مهر، بعد از پذیرش استعفای محسن جلال‌پور، رئیس سابق اتاق بازرگانی کرمان که در هشتمین دوره فعالیت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به عنوان رئیس مشغول به فعالیت شد، رایزنی‌های متعدد برای انتخاب گزینه‌های ریاست آغاز شده است. یک مقام مطلع در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: توافق نهایی اکثریت اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برای انتخاب مسعود خوانساری صورت گرفته و به احتمال خیلی زیاد، او با اکثریت آراء، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خواهد شد. خوانساری اکنون رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران است. او در هشتمین دوره انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، تنها گزینه ریاست بود که با رای اکثریت اعضای هیات نمایندگان، به عنوان رئیس انتخاب شد. وی افزود: قرار است در صورت انتخاب خوانساری به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران، حداقل یکماه اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران گرداننده اتاق باشند و بهمن عشقی به عنوان دبیرکل، امورات اتاق را در غیاب رئیس، رتق و فتق کند. البته نام کاندیداهای دیگری همچون غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی مشهد، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و نیز رئیس اسبق اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران(که بعد از محمد نهاوندیان ریاست اتاق ایران را برعهده داشت) هم به صورت جدی در کنار نام خوانساری به عنوان کاندیدا، مطرح است. قرار است که هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در جلسه‌ای که یکشنبه هفته آینده( ۱۴ شهریورماه) انتخابات رئیس اتاق را صورت دهد. پیش از این، محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران بود که با طرح استعفایی به دلیل بیماری خود، از این سمت کناره‌گیری کرد.
  0 در همان دقایق اولیه، حریق جزئی مخزن ٢٠٠١ پتروشیمی بوعلی سینا خاموش شد
  آتش جزئی در مخزن ٢٠٠١ بوعلی سینا پتروشیمی هم اکنون خاموش شده است و تنها دود حاصل از آن باقی مانده است. امید شهیدی نیا، فرمانده ارشد اچ اس یی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد:شعله های آتش ناشی از لجن باقیمانده در کف مخزن ٢٠٠١ مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بوده است. وی افزود: دلیل مشتعل شدن در این مخزن بررسی در حال بررسی است. لجن باقیمانده کف مخزن حادثه دیده پتروشیمی بوعلی سینا به دلیل افزایش دمای هوا و حرارت زیاد، دچار حریقی سطحی شد و دود غلیظی از آن برخاست، به طوری که از جاده کناری مجتمع این طور به نظر می رسیده که این مخزن دوباره آتش گرفته است. به گزارش اداره روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا، شایعه آتش سوزی دوباره در این مجتمع پتروشیمی این موضوع صحت ندارد و تنها لجن باقیمانده در کف مخزن ٢٠٠١ مجتمع که در حادثه آتش سوزی پیشین به طور کامل خالی شده بود به دلیل گرمای هوا دود کرده و بلافاصله از سوی تیم آتش نشانان مجتمع خاموش شده است. طبق توضیح مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا مخزن ٢٠٠١ به طور کامل خالی از مواد بوده و هیچ گونه عملیاتی روی آن انجام نمی شده است.
  0 با افزایش بیش از سه دلاری، قیمت نفت ایران در مرز ٤٥ دلار قرار گرفت
  قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ١٩ اوت (جمعه، ٢٩ مردادماه) تحث تاثیر کاهش ذخیره سازی نفت در آمریکا با افزایش بیش از ٤ دلاری همراه شد. به گزارش خبرنگار شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ١٩ اوت (جمعه، ٢٩ مردادماه) با ٣ دلار و ١٢سنت افزایش به ٤٤ دلار و ٦٤ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران امسال تاکنون ٣٧ دلار و ٩٧ سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت نفت خام سنگین ایران با چهار دلار و ١٩ سنت افزایش به ٤٤ دلار و ١١ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣٥ دلار و ٧٤ سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٤٥ دلار و ٥٢ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، چهار دلار و ٣٣ سنت افزایش نشان می دهد. به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ١٩ اوت با چهار دلار و هفت سنت افزایش، ٤٧ دلار و ١٧ سنت برای هربشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با چهار دلار و ٨٢ سنت افزایش به ٤٨ دلار و ٦٣ سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین افزایش را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد. قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با چهار دلار و ٣٤ و چهار دلار و یک سنت افزایش به ٤٥ دلار و ٩٥ و ٤٦ دلار و ٢٨ سنت برای هر بشکه رسید. سطح ذخیره‌سازیهای نفت خام در آمریکا، به دلیل کاهش واردات و بالارفتن میزان بهره‌برداری از پالایشگاه‌ها درهفته منتهی به ١٢ اوت با ٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه کاهش نسبت به هفته گذشته به ٥٢١ میلیون بشکه نزدیک شد.
  0 عطش آسیا برای نفت ایران شدت گرفت
  واردات نفت خام کشورهای آسیایی از ایران در ماه ژوئیه سال جاری میلادی ٦١ درصد رشد سالانه داشت. به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، واردات نفت ایران از سوی چهار واردکننده بزرگ آسیایی (چین، هند، ژاپن و کره جنوبی) در ماه ژوئیه سال جاری میلادی ٦١,١ درصد رشد سالانه داشت که بزرگترین افزایش از ماه آوریل سال ٢٠١٤ میلادی تا کنون به شمار می‎آید. موفقیت ایران در پس گرفتن سهم خود از بازار، بسیار سریعتر از برآوردهای کارشناسان بوده است و مسئولان این کشور پیش‎بینی می‎کنند که تا پایان سال جاری میلادی، تولید نفت این کشور از مرز چهار میلیون بشکه در روز بگذرد. طبق داده‎های کشتی‏‎رانی و اطلاعات دولتی، مجموع واردات چهار کشور یاد شده از ایران در ژوئیه امسال، به یک میلیون و ٦٤٠ هزار بشکه در روز رسید. در این میان، چین روزانه ٥٦٦ هزار و ١٩١ بشکه، هند روزانه ٥٢٣ هزار و ١٠٠ بشکه، ژاپن روزانه ٢٥٦ هزار و ٦٥١ بشکه، و کره جنوبی روزانه ٢٩١ هزار و ٩٧ بشکه نفت از ایران وارد می‎کرده‎اند. افزون بر این، مجموع واردات نفت خام این چهار کشور از ایران در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به یک میلیون و ٤٤٥ هزار بشکه در روز رسید که ٣٣,٢ درصد نسبت به دوره مشابه در سال ٢٠١٥ میلادی بیشتر بود.
  0 برآورد توان تولید میدان‌های هیدروکربوری
  شرکت ملی نفت ایران توان تولید میدان‌های هیدروکربوری ایران برآورد کرد. به گزارش شانا، با افزایش فعالیت‌های اکتشافی در دهۀ گذشته در نواحی دارای ظرفیت یافت هیدروکربن، به تولید رساندن میدان‌های جدید اکتشافی همچنان به عنوان یک چالش باقی مانده است که به دلیل طولانی بودن روند انجام مطالعات مخزن، امکان برآورد اولیه از قابلیت تولید میدان‌های جدید کشف شده، برای برنامه‌ریزی‌های آتی و نیز تحلیل‌های اقتصادی دارای کاربرد است. در این راستا مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران «توان تولید میدان‌های هیدروکربوری ایران» را با استفاده از الگوی Sandrea برای تخمین زود هنگام برآورد کرده است. بر اساس پژوهش انجام شده رابطۀ مشخصی از ترسیم «ذخیره» بر حسب «اوج تولید» برای برخی از میدان‌های نفت با ذخیره ٠,١ تا ٢.٥ میلیارد بشکه و میدان‌های گازی با ذخیره بین ٠.٣ تا ٢٣ تریلیون فوت مکعب به دست آمده است. استفاده از روابط یادشده برای پیش‌بینی توان حداکثر تولید میدان‌های جدید اکتشافی نفت و گاز جنوب ایران کاربرد ویژه‌ای دارد. توجه به این نکته ضروری است که مقایسۀ رابطۀ به دست آمده برای برخی از میدان‎های گازی با نتایج دیگر مقاله‌های منتشر شده در این زمینه نشان می‌دهد که روند تغییرات ذخیره بر حسب اوج تولید در میدان‌های گازی، روندی مشابه اما با توان تولیدی کمتر را دنبال می‌کند که این امر می‌تواند ناشی از امکان افزایش تولید در برخی میدان‌ها باشد.
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا