در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی
  بسته

  راهنمای خرید انواع دما سنج

  راهنمای خرید انواع دما سنج

  قطعاً داشتن یک دما سنج مناسب در خانه می تواند بسیار مفید باشد. توانایی تشخیص دقیق میزان تب فرد می تواند در هنگام پیشگیری و جلوگیری از عارضه های پزشکی بسیار موثر باشد. انواع مختلفی از دما سنج ها برای شرایط و افراد مختلف وجود دارد که شما با توجه به نیاز هایتان می توانید دما سنج مخصوص خود را انتخاب کنید. همچنین ترجیحات شخصی شما نیز می تواند در هنگام خرید به شما کمک کند. مانند هر دستگاه دیگری در خانه، مهم است که بدانید یک دما سنج چگونه کار می کند و انواع دما سنج کدامند. همۀ دما سنج ها به یک شکل کار نمی کنند و برای خواندن دمای دما سنج روش یکسانی ندارند. در این مقاله انواع دما سنج ها را معرفی می کنیم و به نحوۀ کار با آن ها می پردازیم.

   

  جهت خرید "انواع دماسنج و محصولات مرتبط " با بهترین کیفیت کلیک نمائید

   

  انواع دما سنج های طبی

   

   

  مهم نیست که از میان انواع دما سنج کدام نوع دما سنج را انتخاب می کنید؛ اگر دستورالعمل درج شده در جعبۀ دما سنج را به درستی رعایت نکنید، هیچ کدام آن ها نتیجۀ درست را نشان نمی دهند. ممکن است تعجب کنید که چرا دما سنج های نواری را از این لیست حذف کرده ایم. به دلیل اینکه دما سنج های نواری دمای پوست را به جای دمای بدن اندازه گیری می کنند از این لیست حذف شده اند و در این لیست قرار نمی گیرند.

   

  دما سنج دیجیتال

   

  دما سنج های دیجیتال با استفاده از حسگر های حرارتی که دمای بدن را تعیین می کنند، کار می کنند و از این طریق دمای بدن را نشان می دهند. از دما سنج های دیجیتالی می توان برای اندازه گیری دما در دهان، رکتوم (راست روده) و یا زیر بغل استفاده کرد. هنگام اندازه گیری با دما سنج دیجیتال به یاد داشته باشید که دمای زیر بغل حدود 6/0 درجۀ سانتی گراد سردتر از دمای دهان است.

   

  مزایا

   

  دما سنج های دیجیتال معمولاً در یک دقیقه یا کمتر نتیجه را به شما می دهند.

   

  معایب

   

  سنجش دمای دهان اگر به زمان خوردن و یا آشامیدن نزدیک باشد دقیق نخواهد بود؛ زیرا ممکن است نتیجۀ شما به دلیل گرما یا سرمای غذا و یا نوشیدنی تغییر کند. برای نتیجۀ درست بعد از نوشیدن و یا خوردن غذا حداقل 15 دقیقه صبر کنید.

  باتری های موجود در دما سنج ها باید به طور دوره ای تعویض شوند. مطمئن شوید که نوع باتری دما سنج خود را می دانید تا در هنگام نیاز به راحتی آن را تهیه کنید.

   

  دما سنج دهانی جیوه ای

   

  دمای دهان را می توان از طریق دما سنج های جیوه ای و یا دیجیتال اندازه گیری کرد. در این قسمت ما به معایب و مزایای دما سنج های جیوه ای می پردازیم. میانگین دمای دهان 37 درجه سانتی گراد است. با این حال دمای دهان از 36.1 درجه سانتی گراد تا 37.2 درجه سانتی گراد معمولی و نرمال در نظر گرفته می شود. بسیار خوب است که بدانید معمولاً دمای بدن شما در چه اندازه ای است تا در هنگام بیماری بتوانید بفهمید که آیا دچار تب شده اید یا خیر.

   

  مزایا

  دما سنج های جیوه ای در کودکان بالای 3 سال و در بزرگسالان بیشترین دقت را دارند.

  معایب

  کودکان کوچک و یا بزرگسالانی که مشکل تنفسی دارند ممکن است نتوانند به درستی دهان خود را بسته نگه دارند تا دما سنج دمای درستی نشان دهد.

   

  دما سنج دیجیتال گوش

   

   

   

  دما سنج دیجیتال گوش دمای داخل گوش را از طریق فناوری اشعه قرمز اندازه گیری می کند. معمولاً دمای گوش 3/0 تا 6/0 درجۀ سانتی گراد بیشتر از دمای دهان است.

  مزایا

  دما سنج های دیجیتال گوش در میان انواع دما سنج ها اندازه گیری های سریع و دقیقی دارند و ممکن است برای کودکان بهتر از دیگر دما سنج ها باشند.

  معایب

  با توجه به اندازۀ کانال گوش، این دما سنج به نوزادان زیر 6 ماه توصیه نمی شود.

  برای به دست آوردن نتایج دقیق باید آن را به درستی در گوش قرار داد و انسداد هایی مانند جرم گوش ممکن است که نتیجه را تغییر دهند. این دما سنج ها ممکن است به درستی در یک کانال گوش خمیده و یا کوچک قرار نگیرند.

   

  دما سنج پیشانی

   

   

  در میان انواع دما سنج ها، دما سنج های پیشانی از حسگر های مادون قرمز برای اندازه گیری میزان دمای شریان گیج گاهی استفاده می کنند. این دما سنج ها نیاز به تماس فیزیکی ندارند و برای استفاده در فرودگاه ها، فروشگاه ها و استادیوم ها طراحی شده اند. دمای پیشانی حدود 6/0 درجۀ سانتی گراد سرد تر از دمای دهان است.

  دستورالعمل ‌های دماسنج‌ های پیشانی بسته به سازندۀ آن ها متفاوت است، بنابراین حتماً دستورالعمل ‌ها یا دفترچه راهنمای همراه دستگاهتان را بخوانید.

  مزایا

  این دما سنج ها نتیجه را در عرض چند ثانیه نمایش می دهند، در همه جا هستند و می توانند برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان استفاده شوند.

  معایب

  دما سنج های پیشانی باید به طور دقیق و کاملاً طبق دستورالعمل پیش بروند، در غیر این صورت نتیجۀ درستی را نشان نمی دهند.

  نتیجۀ آن ها می تواند تحت تاثیر عوامل خارجی مانند باد، گرما و نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

  پوشیدن برخی از لباس ها مانند کلاه یا کت های بسیار سنگین می تواند نتیجه را تغییر دهد.

   

  دما سنج مبتنی بر اپلیکیشن

   

   

   

  دما را توسط این دما سنج ها می توان از طریق دهان و یا زیر بغل اندازه گیری کرد.

  مزایا

  در عرض 10 ثانیه نتیجه را به شما می دهند.

  برخی از این اپلیکیشن ها پیشنهاداتی برای مراجعه به پزشک و مراحل بعدی درمان دارند.

  اکثر آن ها این امکان را دارند که بتوانید با آن دمای چندین نفر را ثبت کنید.

  معایب

  هر دما سنجی که به یک برنامه متصل می شود قابل قبول و قابل اعتماد نیست؛ زیرا که بعضی از سازندگان سوابق بهتری نسبت به دیگران دارند. پس حتما در انتخاب این برنامه ها دقت کنید.

  این دما سنج های مبتنی بر برنامه ها ممکن است گاهی حتی گران تر از دما سنج های دیجیتال بدون اتصال به بلوتوث باشند.

   

  جمع بندی

   

  دما سنج های دیجیتال یک گزینۀ بسیار محبوب در میان مردم هستند و این روز ها بسیار استفاده می شوند. این دما سنج ها می توانند به صورت دهانی یا زیر بغل و رکتوم استفاده شوند. برخی از انواع دما سنج ها نیز قابلیت این را دارند که بدون لمس نتیجه را اعلام کنند که بسیار گزینۀ خوبی برای مراکز عمومی و اجتماعی هستند. برای ارزیابی درست و اندازه گیری بهتر حتماً طبق دستورالعمل ها اقدام کنید. اندازه گیری دما براساس نوع دما سنج مورد استفادۀ شما متغیر و متفاوت است.

  درج نظر
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  مواد شیمیایی
  آرایشی,بهداشتی وسلامت
  خاک، کود و آفت کش
  ابزار و تجهیزات صنعتی
  رنگ، رزین و ساختمان
  تجهیزات آزمایشگاهی
  بازگشت به بالا