بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

    آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
    تهران, خیابان شهید بهشتی,خیابان کاووسی فر, کوچه نکیسا, پلاک 30, واحد 5
    تلفن های تماس: 88543464,86030641 (021)
    Info@cciran.com
    شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714

جیوه(II) آیداید

Mercury(II) iodide

کدکالا : RM-IOD-3 | برند : Neutron | دسته بندی : یدید ها | راهنمای گرید

        گرید:  
بسته بندی: 

270,000 تومان
(لطفا برای خرید و اطلاع از قیمت و موجودی گرید صنعتی این محصول، با کارشناسان فروش تماس بگیرید)

یدید جیوه (II) با فرمول شیمیایی HgI2 و جرم مولی  g/mol۴۵۴٫۴۰ ، بشکل پودرهای کریستالی قرمز و نارنجی است که در بسیاری از واکنش ها به شکل رسوب ظاهر می شودو به منظور آماده سازی معرف نسلر ، جهت کشف حضور آمونیاک استفاده می شود.

یدید جیوه (II) یک ماده ی نیمه هادی است که در کشف اشعه ی ایکس و گاما و دستگاه های تصویر برداری عمل کننده در دمای اتاق ، استفاده می شود . همچنین در دامپزشکی ، از جیوه (II) یدید در پماد های تاول، اگزوستوز و غیره بکار برده می شود.

یدید جیوه (II) ، که پروتیودید نامیده می شده است ، داروی بسیار متداولی بوده که در قرن 19 استفاده می شده است، این دارو برای هر چیزی از بیماری کلیوی تا آکنه تجویز می شده است . هم چنین درمان انتخابی برای سفلیس بوده است . در بسیاری از داروخانه های دنیا بدون نیاز به نسخه ی پزشک آن را در اختیار افراد قرار می داده اند ، متداول ترین شکل آن ترکیبی از پروتیودید ، لیکوریس ، گلیسرین و مارشملو است .


خرید جیوه(II) آیداید:

فروشگاه مرکز شیمی ایران عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی و صنایع مربوطه مفتخر است که می تواند جیوه(II) آیداید را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب از تامین کنندگان معتبر به کلیه خریداران در سراسر کشور تحویل نماید.

مشخصات فنی :
نام لاتین

Mercury(II) iodide

نام های دیگر

یدید جیوه، جیوه(II) یدید، پروتیودید

فرمول شیمیائی

HgI₂

گرید محصول

آزمایشگاهی، صنعتی

خلوص

≥ 99.0 %

وزن مولکولی

454.39 g/mol

نقطه ذوب

259 °C

نقطه جوش

354 °C

PH

6 - 7 (50 g/l, H₂O, 20 °C) (slurry)

چگالی

6.36 g/cm3 (25 °C)

شرائط نگهداری

Store at +5°C to +30°C

علائم هشدار دهنده

Cas-No

7774-29-0

برند های موجود در سایت