بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

    آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
    تهران, خیابان شهید بهشتی,خیابان کاووسی فر, کوچه نکیسا, پلاک 30, واحد 5
    تلفن های تماس: 88543464,86030641 (021)
    Info@cciran.com
    شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714

متیلن بلو

(Methylene blue (C.I. 52015

کدکالا : RM-IND-9 | برند : Dr Mojallali | دسته بندی : شناساگر ها | راهنمای گرید

      گرید:    
بسته بندی: 

60,000 تومان
(سفارش با مقادیر بالا شامل تخفیف می باشد , لطفا برای هماهنگی موجودی و اطلاع از میزان تخفیف تماس بگیرید)

متیلن بلو یا متیل تیونینیوم کلرید یک ترکیب شیمیایی آروماتیک هتروسیکلیک با فرمول شیمیاییC16H18N3SClاست. متیلن بلو جامدی سبز رنگ و بی بو است که قابلیت انحلال در آب را داشته و محلولی آبی رنگ ایجاد می کند. این رنگ پایه، در زمینه های متنوعی کاربرد دارد. رایج ترین کاربرد متیلن بلو به عنوان شناساگر اکسایش و کاهشی در شیمی تجزیه است. این محلول در محیط های اکسید کننده به رنگ آبی دیده شده و در مقابل عامل کاهنده، بی رنگ هستند. همچنین متخصصان زیست شناسی از متیلن بلو برای نمونه برداری از نمونه های بافت و تشخیص اسیدهای نوکلئیک استفاده می کنند.

در گذشته، متیلن بلو برای درمان موارد متهموگلوبینمی مانند مسمومیت با سیانید کاربرد داشته است. امروزه در پزشکی برای درمان برخی بیماری ها و اختلالات مختلف مانند آلزایمر، سنگ کلیه، اسکیزوفرنی و عفونت های تبخال استفاده می شود. همچنین دندان پزشکان برای تشخیص مناطق دارای پلاک میکروبی دندان از متیلن بلو بهره می گیرند.

در حوزه آبزیان، یکی از روش های جلوگیری از آلوده شدن تخم ماهی ها توسط باکتری و قارچ های مضر موجود در آب افزودن متیلن بلو به آب است. به همین منظور در آکواریوم ها برای درمان و جلوگیری از عفونت های قارچی از متیلن بلو استفاده می شود. این ماده از تخم های ماهی در برابر عوامل  باکتریایی محافظت کرده و همچنین برای درمان موضعی و زخم های ماهی کاربرد دارد. حضور این ماده در آب باعث ضدعفونی شدن آکواریوم و کاهش شیوع عفونت های باکتریایی و قارچی ماهی ها در آب شیرین می شود.

داروهای حاوی متیلن بلو باعث درمان انگل های خارجی ماهی ها و مسمومیت های ناشی از نیتریت موجود در آب می شود. همچنین برای پیشگیری از حضور عوامل باکتریایی و قارچی حضور متیلن بلو بسیار موثر است. سمیت اندک متیلن بلو در برابر انواع ماهی ها باعث شده تا این ماده همچنان کاربرد داشته باشد. از طرفی، حضور متیلن بلو در آکواریوم ها رنگ آبی به آن می بخشد که میزان شدت نور را کاهش داده و اکسیژن رسانی را بهبود می بخشد.

 

خرید متیلن بلو:

فروشگاه مرکز شیمی ایران عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی و صنایع مربوطه مفتخر است که می تواند متیلن بلو را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب از تامین کنندگان معتبر به کلیه خریداران در سراسر کشور تحویل نماید.

 

مشخصات فنی :
نام لاتین

Methylene blue (C.I. 52015)

نام های دیگر

متیل تیونینیوم کلرید / ارولن بلو 

فرمول شیمیائی

C₁₆H₁₈ClN₃S * x H₂O

گرید محصول

Indicator

خلوص

---

وزن مولکولی

319.86 g/mol (anhydrous)

نقطه ذوب

180 °C (decomposition)

نقطه جوش

---

PH

pH value ~3 (10 g/l, H2O, 20°C)

چگالی

Bulk density ~400-600 kg/m3

شرائط نگهداری

Store at +5°C to +30°C

علائم هشدار دهنده

Cas-No

EC-No. 200-515-2

برند های موجود در سایت
برخی مشتریان مرکز شیمی ایران