بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

    آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
    تهران , خیابان میرزای شیرازی , خیابان نژادکی , پلاک 32 , واحد 3
    تلفن : 88837942-021
    Info@cciran.com
    شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714

بافرهای PH

کدکالا : RM-BUF-1 | برند : دکتر مجللی DR.M | دسته بندی : بافر های ph | راهنمای گرید

      گرید:    
بسته بندی: 

0 تومان
(سفارش با مقادیر بالا شامل تخفیف می باشد , لطفا برای هماهنگی موجودی و اطلاع از میزان تخفیف تماس بگیرید)

 

محلول بافر ( دقیق تر بخواهیم بگوییم محلول pH ، یا بافر یون هیدروژن ) یک محلول آبی است که از مخلوطی از اسید ضعیف و باز ترکیبی اش و یا بر عکس تشکیل شده است.  pH آن زمانی که مقدار اندک یا متوسطی از اسید یا باز قوی به آن اضافه شود تغییر پیدا می کند و بنابراین از آن برای جلوگیری از تغییرات pH یک محلول استفاده می شود. محلول های بافری به عنوان راهی برای نگه داشتن pH در یک حجم نسبتا پایدار در یک طیف وسیعی از موارد کاربردی شیمیایی به کار گرفته می شوند. بسیاری از شکل های زندگی تنها در یک طیف نسبتا اندکی از pH موفق می شوند ( قادر به ادامه ی زندگی می باشند ) ، بنابراین از یک محلول بافر برای حفظ یک pH ثابت استفاده می کنند. یک نمونه از محلول بافر پیدا شده در طبیعت خون می باشد.

کاربرد های محلول بافر:

محلول های بافری برای حفظ میزان صحیح pH برای آنزیم ها در بسیاری از ارگانیسم ها ضروری هستند. بسیاری از آنزیم ها تنها تحت شرایط بسیار دقیقی کار می کنند ، یعنی اگر pH از یک حد باریکی خارج شود ، سرعت کار آنزیم ها آهسته یا متوقف می شود و طبیعت آن ها ممکن است عوض شود. در بسیاری از موارد این امر می تواند باعث غیر فعال سازی فعالیت کاتالیزوری آن ها به صورت دایم شود. یک محلول بافر اسید کربنیک و بی کربنات حاضر در پلاسمای خون ، باعث می شود pH بین 7.35 و 7.45 نگه داشته شود.

به طور صنعتی ، محلول های بافری در فرآیند های تخمیری و در برقراری شرایط صحیح برای رنگ های استفاده شده در الیاف رنگی ، استفاده می شوند. هم چنین در آنالیز شیمیایی و کالیبراسیون pH متر ها استفاده می شوند.

اکثریت نمونه های زیستی که در تحقیقات استفاده می شوند در بافر ها ساخته شده اند ، به ویژه محلول نمکی بافری شده ی فسفات در .pH 7.4.

انواع محلول بافر:

دو نوع بافر وجود دارد ، بافر اسیدی و بافر بازی.

 

خرید محلول بافر PH:

فروشگاه مرکز شیمی ایران عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی و صنایع مربوطه مفتخر است که می تواند محلول بافر را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب از تامین کنندگان معتبر به کلیه خریداران در سراسر کشور تحویل نماید.

مشخصات فنی :
نام لاتین

PH Buffer

نام های دیگر

بافر یون هیدروژن

فرمول شیمیائی

-----

گرید محصول

-----

خلوص

-----

وزن مولکولی

-----

نقطه ذوب

-----

نقطه جوش

-----

PH

-----

چگالی

-----

شرائط نگهداری

-----

علائم هشدار دهنده

-----

برند های موجود در سایت
برخی مشتریان مرکز شیمی ایران