بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

  آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
  تهران, خیابان شهید بهشتی,خیابان کاووسی فر, کوچه نکیسا, پلاک 30, واحد 5
  تلفن های تماس: 88543464,86030641 (021)
  Info@cciran.com
  شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714

مونو اتانول آمین

Monoethanolamine

کدکالا : RM-ALC-11 | برند : Dr Mojallali | دسته بندی : الکل ها | راهنمای گرید

        گرید:  
بسته بندی: 

185,000 تومان
(لطفا برای خرید و اطلاع از قیمت و موجودی گرید صنعتی این محصول، با کارشناسان فروش تماس بگیرید)

مونواتانول آمین"Monoethanolamine"مایعی ویسکوز، آبدوست، بی رنگ و دارای بویی آمونیاک مانند است. فرمول شیمیایی این ترکیب که به آن MEA نیز گفته می شود به صورت H2NCH2CH2OH  است. این ماده به صورت گسترده در بافت های طبیعی زنده یافت می شود و همچنین یکی از اجزای لسیتین است. از این ترکیب شیمیایی برای ساخت سورفکتانت، شناساگر فلوئومتریک و برای حذف CO2 و H2O از گاز طبیعی و گازهای دیگر، استفاده می شود.

مونواتانول آمین در آب، بنزن، اتر و کربن تتراکلرید قابل حل است ازاین مواد می توان به عنوان حلال استفاده کرد. همچنین MEA با متانول، استون و گلیسیرین قابل امتزاج است.

 

موارد مصرف مونو اتانول آمین:

 • سورفکتانت

 از این ماده به صورت گسترده به عنوان ماده اولیه برای تولید سورفکتانت ها استفاده می شود که در تولید مواد شوینده، مواد شیمیایی چرم و نساجی و امولسیفایرها کاربرد دارد. کاربردهای MEA در ساخت سورفکتانت، از تولید روغن های حفاری تا تولید صابون های دارویی و مواد بهداشتی با کیفیت، گسترده است.

 • تصفیه گاز

این ترکیب شیمیایی در واکنش با اسیدها تولید نمک میکند، و همچنین گروه کربوکسیلی موجود می تواند باعث تشکیل استر شود. هنگامی که این ترکیب با اسیدهای ارگانیک واکنش می دهد، همواره تشکیل نمک بر تشکیل استر ارجحیت دارد. در واکنش با اسیدهای ضعیف همانند CO2  و H2S ، نمک های غیر پایدار در محلول های آبی تشکیل می شوند. این نحوه عملکرد اساس استفاده از این ماده برای حذف گازهای CO2 و H2S و از گاز طبیعی، گاز پالایش و گاز سنتز است.

 • سیمان

این ترکیب را به سیمان جهت افزایش استحکام، کاهش زمان خشک شدن و محافظت در برابر آثار انجماد، اضافه می کنند.

 • سیالات فلزکاری

سیالات فلز کاری به سیالاتی اطلاق می شود که در خنک کردن، روان کردن و جلوگیری از خوردگی فلزات مورد استفاده در ماشین ها و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. از مونو اتانول آمین برای خنثی کردن اجزای اسیدی در روان کننده ها، جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و همچنین در مهارکننده های اختصاصی خوردگی، استفاده می شود.

 • محصولات آرایشی بهداشتی

برای تولید صابون های پایه اتانول آمینی که در تهیه  لوسیون های دست استفاده می شوند. در کرم های زیبایی، کرم های پاک کننده، کرم های اصلاح، شامپو و غیره از این ماده استفاده فراوان می شود.

 • صنعت داروسازی 

به عنوان ماده خام در تولید برخی از داروها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • جوهر پرینت

برای کنترل pH در تهیه جوهر و صنایع رنگرزی و نساجی کاربرد دارد. 

 

 خرید مونو اتانول آمین:

فروشگاه مرکز شیمی ایران عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی و صنایع مربوطه مفتخر است که می تواند مونو اتانول آمین را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب از تامین کنندگان معتبر به کلیه خریداران در سراسر کشور تحویل نماید.

 

مشخصات فنی :
نام لاتین

Monoethanolamine

نام های دیگر

آمینو اتیل الکل، آمینو اتانول، بتا آمینو اتیل الکل، کولامین، اتیل آمین، گلیسینول، 2-هیدروکسی اتیل آمین، MEA، اولامین

فرمول شیمیائی

NH₂CH₂CH₂OH

گرید محصول

Extra Pure

خلوص

≥ 99.0 %

وزن مولکولی

61.08 g/mol

نقطه ذوب

10.5 °C

نقطه جوش

171 °C

PH

12.1 (100 g/l, H₂O, 20 °C)

چگالی

1.02 g/cm3

شرائط نگهداری

Store below +30°C.

علائم هشدار دهنده

Hazard Pictogram(s)Hazard Pictogram(s)

Cas-No

141-43-5

برند های موجود در سایت