بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

    آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
    تهران , خیابان میرزای شیرازی , خیابان نژادکی , پلاک 32 , واحد 3
    تلفن : 88837942-021
    Info@cciran.com
    شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714

امروزه به علت وجود کاربری­ها و نیازهای مختلف در حوزه استفاده از مواد شیمیائی این مواد در گریدهای مختلفی تولید و ارائه می­گردند. گریدهای مختلف دارای مشخصات فنی و قیمت­ های متفاوتی و متعاقب آن دارای کاربری متفاوت می­باشند لذا مصرف کننده می­بایست به دقت نیاز خود را سنجیده و نسبت به انتخاب صحیح ماده شیمیائی اقدام نماید.

 گرید خشک (Dried)

بیشتر واکنش­های شیمیایی که در محیط­های غیر آبی انجام می­شوند به حضور مقادیر بسیار کم آب حساس هستند بنابراین در چنین کاربردهایی فقط باید از حلال­ها و واکنشگرهایی با مقدار بسیار جزئی آب استفاده شود.  در واکنش­هایی که نسبت به مقدار بسیار کم آب حساس هستند، توصیه می­شود از مواد شیمیایی این دسته استفاده نمائید.

گرید کروماتوگرافی گرادیانی (Gradient chromatography)

حلال های مناسب برای کروماتوگرافی مایع گرادیانی علاوه بر شفافیت بسیار بالا در محدوده مرئی-فرا بنفش می بایست دارای مقادیر بسیار کمی آب، اسید، قلیا و باقی مانده جامد پس از تبخیر باشند. برای دستیابی به چنین مشخصات دقیقی، با استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت و تجهیزات پیشرفته تقطیر حلال­های کروماتوگرافی مایع گرادیانی تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. عبور از فیلتر 0.2 میکرون، یک فرایند ضروری در تولید حلال­های کروماتوگرافی است که دقیقا قبل از فرآیند بسته بندی انجام می­شود. این حلال­ها برای انواع تکنیک­های کروماتوگرافی مایع مناسب هستند.

گرید کروماتوگرافی ایزوکراتیک (Isocratic chromatography)

حلال­های این دسته دارای خلوص گرید گرادیان هستند. از آنجائیکه حساسیت­ها در روش کروماتوگرافی مایع ایزوکراتیک کمتر از نوع گرادیان می­باشند، حلال­های مخصوص کروماتوگرافی ایزوکراتیک به گونه ­ای ارائه شده است که در کنار هزینه­ های عملیاتی پایین، جداسازی با وضوح بالا را به ارمغان آورد.

گرید اسپکتروسکوپی (Spectroscopy)

در مطالعات اسپکتروفتومتری و فلوئورومتری، دستیابی به نتایج قابل اعتماد بسیار وابسته به استفاده از حلال­های فوق خالص در مرحله آماده سازی نمونه می­باشد. حلال­های مناسب این دسته نه تنها باید شفافیت بالا در طیف مرئی و ماوراء بنفش داشته باشند بلکه حضور ناخالصی­ هایی مانند آب، قلیا و اسید نیز می­بایست در سطح فوق العاده پائینی کنترل شود. حلال­های این گرید با استفاده از مواد اولیه بسیار باکیفیت فرآوری شده بطوریکه مشخصات انجمن شیمی آمریکا برای مطالعات اسپکتروفتومتری را پوشش می­ دهد.

گرید کروماتوگرافی گازی(Gas Chromatography)

حلال­های این گرید در مطالعات کروماتوگرافی گازی استفاده می­شود. این ویژگی نه تنها به دلیل خلوص بالای آنها، بلکه بواسطه وجود مقادیر ناچیز آب، اسید و قلیا و همچنین عدم وجود پیک­های اضافی در آنالیزهای کروماتوگرافی گاز می­باشد. حلال­های گرید کروماتوگرافی گازی با مشخصات دقیق به منظور برآورده سازی نیازهایی مانند آماده ­سازی و انحلال نمونه در مطالعات کروماتوگرافی گازی خالص سازی و ارائه می­شوند.

گرید ACS

انجمن شیمی آمریکا (ACS) مشخصات فنی و خلوص را برای تقریبا 500 ماده شیمیایی واکنشگرو بیش از 500 ماده مرجع استاندارد تعیین نموده است بطوریکه مورد پذیرش محققان و صنعتگران سراسر جهان قرار گرفته است. 

گرید آزمایشگاهی (Laboratory)

طیف گسترده ای از مواد شیمیائی از جمله اسیدها، پایه ها، نمک ها و حلال ها را تحت گرید Laboratory تولید می گردند تا نیازهای حساس در آزمایشگاه های گوناگون پوشش داده شوند. مشخصات مواد شیمیایی آزمایشگاهی به گونه ای تنظیم شده است که می تواند برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

گرید USP

داروسازی ایالات متحده (USP) مشخصات مواد شیمیایی که به عنوان مواد اولیه در صنایع دارویی مورد استفاده قرار می­گیرند را تعریف نموده است. 

گرید Extra pure

به منظور پوشش کاربری های عمومی در تمام آزمایشگاه هایی که حساسیت کم و هزینه های پایین عملیاتی مهم است، گستره وسیعی از مواد شیمیایی شامل اسیدها، نمک­ها و حلال توسط این مجموعه ارائه می شود.

گرید هیستولوژی(Histology)

مواد شیمیایی که بیشتر در آزمایشگاه های بالینی و پاتوبیولوژی استفاده می شود، تحت نام “Histology” تولید می شوند. این محصولات با توجه به استانداردهای بین المللی مورد آزمایش قرار می گیرند تا نیازهای مشتریان در آزمایشگاه های تشخیص طبی به بهترین نحو پوشش داده شود.

محلول های تمیزکننده و گندزدا

برای تمیز کردن ظروف و یا ضد عفونی نمودن سطوح و ظروف، انواع محلول های شیمیائی متعددی توسط این مجموعه پیشنهاد می گردد که بصورت ویژه برای افزایش کارایی فرموله شده اند.

برند های موجود در سایت
برخی مشتریان مرکز شیمی ایران