بخش فروشگاهی مرکز شیمی ایران با هدف کمک به فروش و توسعه فروش شرکتهای تولیدی , وارداتی , دانش بنیان و ... راه اندازی گردید. لذا از کلیه صاحبان کسب و کار و بخصوص شرکتهای دانش بنیان که علاقه مند به همکاری در این بخش می باشند دعوت می گردد تا از طریق تماس , ایمیل و یا پیغام نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایند.

    آدرس سایت مرکز شیمی ایران :
    تهران, خیابان شهید بهشتی,خیابان کاووسی فر, کوچه نکیسا, پلاک 30, واحد 5
    تلفن های تماس: 88543464,86030641 (021)
    Info@cciran.com
    شماره تلگرام پشتیبانی فروش : 09108480714
دانلود مقاله

اندازه‌گیری گلوتامات با استفاده از حسگر زیستی بر پایه نانولوله‌های کربنی عمودی

نام مقاله : نشریه علمی و پژوهشی شیمی و مهندسی شیمی ایران

عنوان مقاله: اندازه‌گیری گلوتامات با استفاده از حسگر زیستی بر پایه نانولوله‌های کربنی عمودی

چکیده مقاله: حسگر زیستی حساس گلوتامات با استفاده از گلوتامات دهیدروژناز/ نانولوله­های کربنی عمودی ساخته شد. نانولوله­ های کربنی بر روی ویفر سیلیکن با استفاده از روش نشست بخار در پلاسما رشد داده شد. گلوتامات دهیدروژناز به روش کووالانسی روی نوک نانولوله­ ها تثبیت شد. کارایی حسگر زیستی با استفاده از روش­های ولتامتری چرخه­ای و ولتامتری پالسی تفاضلی بررسی شد. منحنی واسنجی در بازه ­ی وسیع 1/0-500 میکرومولار رسم شد. حسگر زیستی بدون استفاده از واسطه حد تشخیص 57 نانومولار دارد و حساسیت آن در بازه­ی 1/0- 20 میکرومولار، 2mAm/Mcm 976/0 و در بازه ­ی 20-300 میکرومولار، mAm/Mcm 182/0 است. اثر بقیه مواد زیستی بر روی رفتار ولتامتر حسگر زیستی و همچنین پایداری پاسخ­ها بررسی شد. نتیجه­ ها نشان داد که این حسگر زیستی حتی بدون استفاده از واسطه با حساسیت بالا می­ تواند گلوتامات را اندازه گیری کند.

نویسندگان مقاله: اعظم قلیزاده، سعید شاهرخیان ، اعظم ایرجی زاد، شمس الدین مهاجرزاد، منوچهر وثوقی

نام مجله: نشریه شیمی و مهندسی شیمی ایران

سال انتشار: 1393

Issue: 1393

Vol: مقاله 3، دوره 32، شماره 4، زمستان 1392، صفحه 33-36

DOI: http://www.nsmsi.ir/article_5550.html

URL: http://www.nsmsi.ir/article_5550.html

برند های موجود در سایت
برخی مشتریان مرکز شیمی ایران

ارسال رایگان سفارشات

سفارشات تحویل در تهران رایگان ارسال می گردد.

گارانتی بازگشت کالا

چنانچه مواد آزمایشگاهی با رعایت کلیه شرایط نگهداری دمایی مطابق با دستورالعمل کمپانی سازنده، کارکرد مطلوب را نداشته باشد، خریداران محترم می توانند مرجوع نمودن مواد آزمایشگاهی را با ارسال نامه ممهور شده آزمایشگاه دانشگاه یا شرکت، درخواست نمایند.

تضمین کیفیت کالا

مرکز شیمی ایران مفتخر است اعلام نماید محصولات ارائه شده در سایت را از منابع اصلی تهیه و با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می نماید.